Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj33
mod_vvisit_counterWczoraj163
mod_vvisit_counterTen tydzień601
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień710
mod_vvisit_counterTen miesiąc3966
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc6836
mod_vvisit_counterWszystkie275335

Aktualnie: gości 2 połączonych
Your IP: 54.85.57.0
 , 
Today: Sty 28, 2021
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

O tym mówił dzieciom nasz kolejny gość, Pan Zbigniew Kołba, autor edukacyjnej książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, która zaprasza czytelników do zabawy w odnajdowanie na mapie miejscowości o charakterystycznych nazwach. Mówił także dużo o tym, jak ważny dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu jest zdrowy tryb życia. Dlatego trzeba się wysypiać i ograniczać niezdrowe przekąski i napoje (ulubione chipsy i coca cola!). A długie godziny spędzane na przeglądaniu smartfonów zamienić na czytanie książek i ruch. Podawał mnóstwo przykładów korzyści płynących z czytania, w czym aktywnie pomagały mu dzieci, żywiołowo reagując na zadawane pytania. Myślę, że po spotkaniu wszyscy uczestnicy wiedzą jak zdrowo żyć i dlaczego warto czytać. Teraz trzeba tylko chcieć wprowadzać tę wiedzę w czyn. :)

Poprawiony (czwartek, 10 października 2019 07:23)

 

Kolejne spotkanie autorskie, kolejny miły gość :) – Joanna Jagiełło, autorka książek dla dzieci i młodzieży.  Kocha poezję, maluje, gra na gitarze i śpiewa (prawdziwa kobieta renesansu! :) ) No i pisze – o tym właśnie marzyła od dziecka. Chociaż zrealizować to marzenie nie było łatwo, jest bardzo zadowolona, że się nie poddała i robi to, co kocha. Inspiracje czerpie z życia codziennego, a w opowiadane historie często wplata wątek tajemnicy. Ogromnie dziękujemy za sympatyczne spotkanie i życzymy Autorce wielu pomysłów na nowe książki i wielu, wielu czytelników.

Poprawiony (czwartek, 03 października 2019 09:12)

 

Ostatnie dni sierpnia - i tak oto nadszedł koniec wakacji. Ale my się wcale nie smucimy, ani nie marudzimy, bawimy się doskonale. Słońce świeci, więc możemy  aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Spotkania z koleżankami i kolegami bywają szczególne i niezapomniane. Zawsze dzieje się cos ciekawego. Tym razem odwiedził nas policjant, sierżant Paweł Banaś. Nasz gość opowiadał dzieciom o bezpieczeństwie na co dzień, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię oraz wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi. Bardzo dziękujemy panu Pawłowi za przyjęcie zaproszenia i poświęcony nam czas. Po spotkaniu dzieci postanowiły rozegrać mecz piłki nożnej oraz pobawić się na placu zabaw. W tym czasie pan radny, a zarazem sołtys wsi Raków, Jarosław Ronczka grillował dla wszystkich uczestników pyszne kiełbaski za co serdecznie mu dziękujemy. Wszystkim bardzo smakowało. :)


 

Ogromnie sympatyczne, puchate święto. :) Wszystkie dzieciaki przyszły w tym dniu do przedszkola ze swoimi ulubionymi misiami. Ponieważ zostaliśmy zaproszeni do udziału w misiowym świętowaniu, oprócz książeczki do czytania zabrałam ze sobą też misia. Czytaliśmy sobie o misiu brudasku, który bardzo nie lubił się myć, bo nie wiedział, że to takie przyjemne i można się przy okazji świetnie bawić. :)

 

W bibliotece w Rakowie już można było poczuć atmosferę zbliżających się świąt za sprawą warsztatów z tworzenia wianków wykonanych z żywej jedliny (świerk, jodła ), ozdobionych bożonarodzeniowymi dodatkami. Pachnące wianki będą dekoracją  naszych  stołów i drzwi, a duma z własnoręcznego  ich wykonania jest bezcenna. Dziękujemy Ewelinie Affa-Kulig za zaangażowanie, podzielenie się swoja pasją i wsparcie. Zawsze możemy liczyć na jej pomoc w podsunięciu  ciekawego pomysłu na to, żeby nasze prace były wyjątkowe. Radosna, rodzinna atmosfera podczas warsztatów to zasługa wszystkich uczestniczek, za co bardzo im dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkania, bo w takim towarzystwie chce się spędzać czas.

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama