Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj81
mod_vvisit_counterWczoraj42
mod_vvisit_counterTen tydzień315
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień574
mod_vvisit_counterTen miesiąc1681
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1832
mod_vvisit_counterWszystkie144373

Aktualnie: gości 31 połączonych
Your IP: 54.80.82.9
 , 
Today: Maj 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

To ostatnie z cyklu spotkań, promujących naszą książeczkę z przepisami. W organizacji, szczególnie w części kulinarnej, wsparły nas panie ze Stowarzyszenia Miłośników Sułkowa, przygotowując naleśniki ("Gmina Baborów od kuchni", s. 65) z różnymi nadzieniami. Bardzo dziękujemy wszystkim paniom, a pani Jadwidze Kowalczykowskiej w szczególności - za zorganizowanie tego wsparcia.

Poprawiony (czwartek, 24 maja 2018 12:43)

 

Kamishibai - w dosłownym tłumaczeniu papierowy teatr. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii z wykorzystaniem ilustracji na kartonowych planszach, wsuwanych do małej drewnianej skrzynki (dzieciom skojarzyła się z telewizorem :) ). Poniżej grupa maluchów z oddziału przy ul. Krakowskiej z przejęciem śledzi opowieść o poszukiwaniu Marudka.

Poprawiony (czwartek, 24 maja 2018 12:36)

 

Robert Gondek - podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki - zabrał uczestników spotkania w wirtualną podróż do miejsc, które odwiedził podczas swoich licznych afrykańskich wypraw. Przygodę z Afryką rozpoczął od odwiedzin u kolegi ze studiów. I tak mu się spodobało, że powracał do Afryki wielokrotnie, a w planie ma kolejne wyprawy. Jego pasją jest zdobywanie najwyższych afrykańskich szczytów. Ale odwiedza też parki narodowe. A po drodze spotyka ludzi, którzy zamieszkują ten odległy kontynent. Tym, co przytrafiło mu się podczas tych licznych wypraw - co go zachwyciło, co wprawiło w zdumienie - opowiadał podczas spotkania z młodzieżą, ilustrując opowieść pięknymi fotografiami.

Poprawiony (czwartek, 24 maja 2018 12:29)

 

Joanna Olech – autorka wszechstronna. Nie tylko pisze, ale także ilustruje książki. I ma do tego prawdziwe kwalifikacje :), ponieważ ukończyła wydział grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisze dla dzieci bo, jak sama powiedziała, dorosłym nie ma nic do powiedzenia. A dzieciom wciąż tak. Po zastanowieniu stwierdziła, że za jej twórczość dla dorosłych można uznać artykuły o książkach dla dzieci, które ukazują się w kilku czasopismach (m.in. „Książki: magazyn do czytania”, „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”). Spotkanie z Joanną Olech to spotkanie przede wszystkim z bohaterami jej książek, o których barwnie i dowcipnie opowiada. Tak samo zresztą konstruuje swoje fabuły. Spotkanie z Joanną Olech to także blisko dwie godziny fantastycznej zabawy z elementami nienachalnej edukacji.
Bardzo dziękujemy! I mamy nadzieję, że dzieciom też się podobało.

Poprawiony (wtorek, 15 maja 2018 09:14)

 

Spotkanie w Baborowie. Trzecie w kolejności. Jak podczas poprzednich - ciasta (karpatka, s. 35; makowiec, s. 37 i sernik, s. 52) i przygotowywane sałatki (sałatka z piersi kurczaka, s. 8 i sałatka z selera, s. 9) powstały w oparciu o przepisy zamieszczone w "Gminie Baborów od kuchni". Wszystko prawdziwe, własnoręcznie przez nas wykonane. W przypadku ciast muszą nam Państwo wierzyć na słowo. :)
Że sałatka powstawała na żywo widać na zdjęciach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, a animatorkom - serdecznie - za wkład pracy. :)

Poprawiony (wtorek, 15 maja 2018 09:04)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama