Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj54
mod_vvisit_counterWczoraj36
mod_vvisit_counterTen tydzień90
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień823
mod_vvisit_counterTen miesiąc2091
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2199
mod_vvisit_counterWszystkie151936

Aktualnie: gości 25 połączonych
Your IP: 54.198.195.11
 , 
Today: Sie 20, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

 

Pierwsze spotkanie promujące naszą książeczkę za nami. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas przy kawie, ciastku i pysznej sałatce (przepisy w "Gminie Baborów od kuchni"). :) Pani Ewelinie Affa dziękujemy specjalnie - za udział w animacji (przygotowanie pysznej sałatki :)) oraz pomoc w ogarnięciu przestrzeni po imprezie.

Poprawiony (poniedziałek, 23 kwietnia 2018 09:25)

 

Po raz kolejny nasz czytelnik – p. Tomasz Kiziak – zabrał nas w podróż w trudno dostępne rejony. Tym razem były to europejskie góry – Tatry i Alpy. Prezentacja obejmowała kilka wypraw wysokogórskich. Wszystkie odwiedzane miejsca: Rysy, Świnica, Kozi Wierch, Triglav i Zugspitze, położone były mocno powyżej 2000 m.n.p.m. Na takich wysokościach, nawet latem, należy spodziewać się trudnych warunków pogodowych. Dlatego doświadczeni podróżnicy górscy nigdy, nawet latem, nie wychodzą na trasę bez czapek i ciepłych kurtek. A czasem u kresu wspinaczki okazuje się, że mgła uniemożliwia zobaczenie czegokolwiek, nie mówiąc o uwiecznieniu zapierających dech widoków na fotografiach. Pozostaje wtedy satysfakcja, że dotarło się na szczyt. :) I dla tej satysfakcji, między innymi, pan Tomasz wyrusza na kolejne wyprawy. Po zakończeniu pokazu z sali padła sugestia, że nasz gość powinien więcej podróżować i częściej dzielić się z nami swoimi wspomnieniami i zdjęciami.  :) Mamy nadzieję, że za jakiś czas spotkamy się znowu i wspólnie wyruszymy w kolejną podróż.

 

Bajkowy turniej dla dzieci, korzystających z wypoczynku organizowanego przez GOK w Baborowie, odbył się w przedostatni dzień ferii. Trzy pięcioosobowe drużyny zmierzyły się z przygotowanymi przez nas zadaniami. Poradziły sobie świetnie, jednak nie było tak zupełnie lajtowo. :) Co najmniej jedno z zadań wymagało głębszego namysłu i dłuższego czasu na rozwiązanie. Żeby odnaleźć sylaby, z których należało ułożyć hasło – tytuł znanej bajki, trzeba było rozwiązać działania matematyczne.  Taka mała turniejowa komplikacja. :) Przypomnienie sobie niektórych, mniej popularnych tytułów  też zajęło trochę czasu, ale ostatecznie wszystkim zespołom udało się poprawnie rozwiązać wszystkie zadania. Naszym zamiarem nie było przecież sprawdzenie, czego dzieciaki nie wiedzą, tylko sprawienie, żeby wszyscy się dobrze bawili. I udało nam się osiągnąć ten cel. :) Bardzo dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę.

Poprawiony (piątek, 02 lutego 2018 11:49)

 

W sobotę 20-tego stycznia w świetlicy wiejskiej w Rakowie odbyło się spotkanie z okazji Dni Babci i Dziadka, przygotowane przez  filię biblioteki publicznej, panią sołtys Urszulę Podolak  oraz panie: Grażynę Nowak, Beatę Staroszik i Irenę Piechulla. Licznie przybyli goście: babcie, dziadkowie oraz rodzice małych artystów, mogli podziwiać występy swoich pociech  na scenie. Spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku  upłynęło w miłej i serdecznej  atmosferze. Dzieci poprzez wiersze i piosenki  mogły wyrazić swoją miłość do dziadków i zrobiły to wyśmienicie. Oklaskom nie było końca. Dla wszystkich obecnych był to czas pełen wzruszeń i radości.

Poprawiony (czwartek, 01 lutego 2018 08:45)

 

Poprawiony (wtorek, 19 grudnia 2017 10:44)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama