Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj80
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień1043
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień924
mod_vvisit_counterTen miesiąc2954
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2595
mod_vvisit_counterWszystkie136903

Aktualnie: gości 19 połączonych
Your IP: 54.242.236.164
 , 
Today: Lut 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Pielęgnacja – przyjemność – piękno – tak można w skrócie streści efekty spotkania, które odbyło się w pewne piątkowe popołudnie w filii biblioteki w Rakowie. Konsultantki Avonu pokazały nam jak zadbać o dłonie żeby zawsze były piękne, gładkie, dobrze nawilżone i odżywione. Każda z  uczestniczek mogła skorzystać z zabiegu regenerującego skórę dłoni. Pielęgnacja dłoni była tematem wiodącym spotkania, ale Panie opowiadały również o sposobach dbania o cerę, ciało oraz włosy. Przy okazji można było zapoznać się się z zapachami oferowanymi przez firmę AVON. Ze spotkania wszyscy wychodzili zadowoleni, pachnący, a przede wszystkim z pięknymi, odżywionymi dłońmi . :)

Poprawiony (sobota, 23 września 2017 08:32)

 

Po raz drugi w filii biblioteki w Rakowie  odbyły się warsztaty lepienia  z modeliny. Pani Elżbieta Maziakowska – Kaźmierska tym razem pokazała nam jak tworzyć modelinowe zwierzęta. Nauczyliśmy się, krok po kroku, lepić kotki. Skończone dzieła każdy mógł ozdobić według własnego pomysłu. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, na pewno więc jeszcze się z panią Elżbietą spotkamy. :)

Poprawiony (sobota, 23 września 2017 08:27)

 

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W filii biblioteki w Rakowie po raz kolejny odbyło się spotkanie,  w trakcie którego dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Tym razem dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia  czyhają na nas w internetowej przestrzeni, oglądając kreskówki „Owce w sieci”. Po każdym filmiku rozmawialiśmy o tym, co przydarzyło się poszczególnym owieczkom i dlaczego tak się stało. Staraliśmy się także wyciągnąć wnioski z niewłaściwego postępowania, żeby wiedzieć, czego nie należy robić. Dzięki materiałom z wakacyjnego pakietu edukacyjnego najmłodsze dzieci   poznały drużynę  sieciaków, a starsze mogły wykazać  się wiedzą w rozwiązywaniu zagadek i quizów. W trakcie spotkania czekał na uczestników słodki upominek przygotowany przez bibliotekę oraz panią sołtys Urszulę Podolak. Po zakończeniu części edukacyjnej pan radny Jarosław Rączka zaprosił nas na ognisko i pieczenie kiełbasek.

Zabawa dobiegła końca, pamiętajmy jednak, aby regularnie przypominać dzieciom i młodzieży o zagrożeniach, na które są narażeni codziennie, korzystając z internetu.

Poprawiony (wtorek, 22 sierpnia 2017 06:55)

 

Jak e-czytać? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć podczas wakacyjnych zajęć dla młodzieży, które były jednym z działań projektu "Rozczytany Baborów…"

Wynalezienie komputera i internetu  oraz rozwój nowych technologii spowodowały ogromne zmiany w otaczającym nas świecie, także w sferze czytelnictwa. Prognozy zapowiadające zniknięcie tradycyjnej książki na szczęście się nie sprawdziły. Ale obok papierowych pojawiły się książki elektroniczne, a także serwisy i portale udostępniające różne dokumenty i książki w formacie cyfrowym. Podczas krótkiej prezentacji zajrzeliśmy do kilku takich miejsc, omawiając krótko ich ofertę.

Ponieważ ludzie młodzi sporo czasu spędzają ‘połączeni’ ze smartfonami, pojawiły się już aplikacje i specjalne interaktywne książki, w których  zakodowano różne multimedia (mapy, filmiki, grafikę 3D), mające uatrakcyjnić czytanie. W prezentowanych materiałach znalazł się filmik, pokazujący możliwości takiego interaktywnego czytania.

Na zakończenie w obieg zostały puszczone czytniki e-booków i uczestnicy mogli sprawdzić jak działa to urządzenie i czym różni się od tabletu.

Projekt "Rozczytany Baborów…" jest realizowany w ramach grantu Edukacja kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2016 – 2017, pozyskanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Baborowie. Za możliwość skorzystania z materiałów do zajęć dziękujemy pani Katarzynie Pawluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Poprawiony (środa, 09 sierpnia 2017 09:24)

 

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama