Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj43
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterTen tydzień547
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2689
mod_vvisit_counterTen miesiąc3838
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2051
mod_vvisit_counterWszystkie160564

Aktualnie: gości 8 połączonych
Your IP: 54.82.93.116
 , 
Today: Lis 21, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Spotkanie w Baborowie. Trzecie w kolejności. Jak podczas poprzednich - ciasta (karpatka, s. 35; makowiec, s. 37 i sernik, s. 52) i przygotowywane sałatki (sałatka z piersi kurczaka, s. 8 i sałatka z selera, s. 9) powstały w oparciu o przepisy zamieszczone w "Gminie Baborów od kuchni". Wszystko prawdziwe, własnoręcznie przez nas wykonane. W przypadku ciast muszą nam Państwo wierzyć na słowo. :)
Że sałatka powstawała na żywo widać na zdjęciach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, a animatorkom - serdecznie - za wkład pracy. :)

Poprawiony (wtorek, 15 maja 2018 09:04)

 

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - odwiedziła nas grupa przedszkolaków z oddziału przy ul. Opawskiej.

Poprawiony (czwartek, 10 maja 2018 12:55)

 

 

 

Drugie spotkanie i kolejna udana impreza. Podobnie jak w Rakowie - na stoły wjechały ciasta upieczone według przepisów zamieszczonych w promowanej książeczce, a uczestnicy mogli wziąć udział w przygotowaniu i degustacji wybranej sałatki. Tym razem była to sałatka słoneczna ("Gmina Baborów od kuchni", s. 6). Paniom radnym - Teresie Wołk i Annie Rydzik - bardzo dziękujemy za rozesłanie wieści o imprezie. I jeszcze raz Pani Teresie Wołk oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Suchej Psinie, za pomoc w zorganizowaniu imprezy, przygotowaniu sałatki i uporządkowaniu sali po spotkaniu.

Poprawiony (poniedziałek, 23 kwietnia 2018 09:27)

 

 

Pierwsze spotkanie promujące naszą książeczkę za nami. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas przy kawie, ciastku i pysznej sałatce (przepisy w "Gminie Baborów od kuchni"). :) Pani Ewelinie Affa dziękujemy specjalnie - za udział w animacji (przygotowanie pysznej sałatki :)) oraz pomoc w ogarnięciu przestrzeni po imprezie.

Poprawiony (poniedziałek, 23 kwietnia 2018 09:25)

 

Po raz kolejny nasz czytelnik – p. Tomasz Kiziak – zabrał nas w podróż w trudno dostępne rejony. Tym razem były to europejskie góry – Tatry i Alpy. Prezentacja obejmowała kilka wypraw wysokogórskich. Wszystkie odwiedzane miejsca: Rysy, Świnica, Kozi Wierch, Triglav i Zugspitze, położone były mocno powyżej 2000 m.n.p.m. Na takich wysokościach, nawet latem, należy spodziewać się trudnych warunków pogodowych. Dlatego doświadczeni podróżnicy górscy nigdy, nawet latem, nie wychodzą na trasę bez czapek i ciepłych kurtek. A czasem u kresu wspinaczki okazuje się, że mgła uniemożliwia zobaczenie czegokolwiek, nie mówiąc o uwiecznieniu zapierających dech widoków na fotografiach. Pozostaje wtedy satysfakcja, że dotarło się na szczyt. :) I dla tej satysfakcji, między innymi, pan Tomasz wyrusza na kolejne wyprawy. Po zakończeniu pokazu z sali padła sugestia, że nasz gość powinien więcej podróżować i częściej dzielić się z nami swoimi wspomnieniami i zdjęciami.  :) Mamy nadzieję, że za jakiś czas spotkamy się znowu i wspólnie wyruszymy w kolejną podróż.

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama