Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj59
mod_vvisit_counterWczoraj42
mod_vvisit_counterTen tydzień293
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień574
mod_vvisit_counterTen miesiąc1659
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1832
mod_vvisit_counterWszystkie144351

Aktualnie: gości 10 połączonych
Your IP: 54.80.82.9
 , 
Today: Maj 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

W sobotę 20-tego stycznia w świetlicy wiejskiej w Rakowie odbyło się spotkanie z okazji Dni Babci i Dziadka, przygotowane przez  filię biblioteki publicznej, panią sołtys Urszulę Podolak  oraz panie: Grażynę Nowak, Beatę Staroszik i Irenę Piechulla. Licznie przybyli goście: babcie, dziadkowie oraz rodzice małych artystów, mogli podziwiać występy swoich pociech  na scenie. Spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku  upłynęło w miłej i serdecznej  atmosferze. Dzieci poprzez wiersze i piosenki  mogły wyrazić swoją miłość do dziadków i zrobiły to wyśmienicie. Oklaskom nie było końca. Dla wszystkich obecnych był to czas pełen wzruszeń i radości.

Poprawiony (czwartek, 01 lutego 2018 08:45)

 

Poprawiony (wtorek, 19 grudnia 2017 10:44)

 

Magdalena Podbylska – autorka „tajemniczej” serii książek przygodowych dla dzieci – Tajemnica Zatoki Delfinów, Tajemnica Świstakowej Polany , Tajemnica Końskiej Zagrody – zaproponowała uczestnikom spotkania świetną zabawę, opartą na ostatniej części serii. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim są świadek, podejrzany i oskarżony. Nauczyły się zadawać pytania w taki sposób, żeby się czegoś dowiedzieć w trakcie wyjaśniania zagadki. Przy okazji poznały też umaszczenie koni oraz różnicę pomiędzy stępem a stąpaniem, czy kłusem i kłosem. Ważnym elementem zajęć było wspólne pisanie opowiadania, którego głośne odczytanie przyniosło współautorom dużo radości. Pani Magda pokazała też uczestnikom, na czym polega tworzenie historii i jak wielką rolę odgrywa w tym procesie wyobraźnia. Na koniec każdy otrzymał autograf na pamiątkowej karcie i zakładkę do książki.
Książki o tajemnicach Zatoki Delfinów i Końskiej Zagrody czekają. Zapraszamy do czytania. :)

 

70 lat Biblioteki Publicznej w Baborowie. 70 lat! :)
Z tej okazji spotkaliśmy się z naszymi czytelnikami, przyjaciółmi, z którymi współpracujemy i Ważnymi Gośćmi, żeby razem świętować. Artystycznie uświetnił to spotkanie występ chóru „Angelus Cantat” z Głubczyc, pod dyrekcją Ewy Maleńczyk i Tadeusza Eckerta. I było to naprawdę niezapomniane przeżycie.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu za wspólne z nami świętowanie, za życzenia, prezenty, miłe słowa i Obecność.

Poprawiony (poniedziałek, 04 grudnia 2017 11:09)

 

Spotkanie z dziennikarzem radiowej Trójki Łukaszem Walewskim, autorem książek o kulisach dyplomacji, zasadach savoir vivre’u i dyplomatycznych wpadkach ludzi znanych. Sam o sobie mówi, że jest tropicielem wpadek i potknięć. Zgromadził je i opisał w książce „Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie”. Częścią swojej kolekcji podzielił się z uczestnikami spotkania.

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama