Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj77
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień1040
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień924
mod_vvisit_counterTen miesiąc2951
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2595
mod_vvisit_counterWszystkie136900

Aktualnie: gości 16 połączonych
Your IP: 54.242.236.164
 , 
Today: Lut 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Jury konkursowe w składzie:

Grażyna Strózik - LO nr 1 w Raciborzu
Teresa Warunek - Baborów
Urszula Sipel-Wiecha - Gimnazjum w Branicach

oceniło nadesłane prace i ustaliło kolejność miejsc.

I miejsce - opowiadanie Chwytaj dzień - Anna Ratuś

II miejsce - opowiadanie Z historią w tle - Anna Gębuś

III miejsce - opowiadanie Sen - Magdalena Mucha

Gratulujemy!

 

Poprawiony (piątek, 16 czerwca 2017 08:42)

 

Ostatnim majowym wydarzeniem w bibliotece było spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską – autorką nagradzanych książek dla młodzieży, lubianą i chętnie czytaną. Barbara Kosmowska pisuje też dla dorosłych czytelników, ale to czytelnik młodzieżowy jest dla niej ważniejszym odbiorcą. Uważa, że młodzież potrzebuje mądrych książek opisujących ich świat. Niedawno miała premierę jej najnowsza powieść Obronić królową, o której trochę opowiadała, nie zdradzając szczegółów. Zachęcała do przeczytania książki i polubienia jej bohaterek. I do czytania w ogóle, wymieniając nazwiska swoich kolegów po piórze, którzy jej zdaniem piszą dobre, ważne, warte przeczytania książki. Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.                                                                                                                       

Poprawiony (poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:03)

 

Warsztaty poprowadziła pani Elżbieta Maziakowska-Kaźmierska. Przyniosła i zademonstrowała uczestnikom wiele wykonanych przez siebie modelinowych figurek. Opowiedziała o materiale, metodach pracy i utrwalaniu gotowych wyrobów. Obserwując ją przy pracy można sądzić, że lepienie wcale nie jest takie trudne. A jednak! Potrzeba trochę czasu żeby nabrać wprawy i wyczarowywać z modeliny to, co się wymyśli. Zajęcia odbyły się w Baborowie i w filii w Rakowie.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 07:53)

 

25 maja odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Czytamy sobie – drugie z serii Młodzież czyta seniorom. Jak poprzednio, do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy seniorów z Koła Emerytów oraz wszystkich chętnych, a gimnazjaliści, przygotowani przez panią Barbarę Piotrowską, zaprezentowali wybrane przez nią fragmenty prozy z tomu Farby wodne Lidii Ostałowskiej. To trudna proza, dokument obozowego życia i eksperymentów prowadzonych przez doktora Mengele na dzieciach. Zaproponowana przez nas formuła spotkań wydaje się sprawdzać, czego wyrazem były słowa podziękowania skierowane przez jednego z uczestników do pani Piotrowskiej i ofiarowane jej kwiaty. Kolejne spotkania planujemy po wakacjach. Pani Barbara obiecała wyszukać i przygotować z młodzieżą coś lżejszego.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 07:46)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama