Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj45
mod_vvisit_counterWczoraj36
mod_vvisit_counterTen tydzień81
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień823
mod_vvisit_counterTen miesiąc2082
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2199
mod_vvisit_counterWszystkie151927

Aktualnie: gości 16 połączonych
Your IP: 54.198.195.11
 , 
Today: Sie 20, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Magdalena Podbylska – autorka „tajemniczej” serii książek przygodowych dla dzieci – Tajemnica Zatoki Delfinów, Tajemnica Świstakowej Polany , Tajemnica Końskiej Zagrody – zaproponowała uczestnikom spotkania świetną zabawę, opartą na ostatniej części serii. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się kim są świadek, podejrzany i oskarżony. Nauczyły się zadawać pytania w taki sposób, żeby się czegoś dowiedzieć w trakcie wyjaśniania zagadki. Przy okazji poznały też umaszczenie koni oraz różnicę pomiędzy stępem a stąpaniem, czy kłusem i kłosem. Ważnym elementem zajęć było wspólne pisanie opowiadania, którego głośne odczytanie przyniosło współautorom dużo radości. Pani Magda pokazała też uczestnikom, na czym polega tworzenie historii i jak wielką rolę odgrywa w tym procesie wyobraźnia. Na koniec każdy otrzymał autograf na pamiątkowej karcie i zakładkę do książki.
Książki o tajemnicach Zatoki Delfinów i Końskiej Zagrody czekają. Zapraszamy do czytania. :)

 

70 lat Biblioteki Publicznej w Baborowie. 70 lat! :)
Z tej okazji spotkaliśmy się z naszymi czytelnikami, przyjaciółmi, z którymi współpracujemy i Ważnymi Gośćmi, żeby razem świętować. Artystycznie uświetnił to spotkanie występ chóru „Angelus Cantat” z Głubczyc, pod dyrekcją Ewy Maleńczyk i Tadeusza Eckerta. I było to naprawdę niezapomniane przeżycie.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu za wspólne z nami świętowanie, za życzenia, prezenty, miłe słowa i Obecność.

Poprawiony (poniedziałek, 04 grudnia 2017 11:09)

 

Spotkanie z dziennikarzem radiowej Trójki Łukaszem Walewskim, autorem książek o kulisach dyplomacji, zasadach savoir vivre’u i dyplomatycznych wpadkach ludzi znanych. Sam o sobie mówi, że jest tropicielem wpadek i potknięć. Zgromadził je i opisał w książce „Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie”. Częścią swojej kolekcji podzielił się z uczestnikami spotkania.

 

Wojciech Cesarz – współautor książek o przygodach grzecznego psa Wintera spotkał się z młodymi czytelnikami w bibliotece. Dzieciaki dowiedziały się, kto jest wspólnym przodkiem wszystkich psów, poznały podstawy psiej psychologii i  świetnie się bawiły odgadując psie emocje i ucząc się mowy ciała zwierząt. Najważniejsza kwestia do zapamiętania – ZWIERZĘ NIE JEST RZECZĄ! Myśli i czuje.
Książki o Winterze są dostępne w naszej bibliotece. Zapraszamy.

 

Piękna pogoda zachęciła nas do spędzenia czwartkowego popołudnia na placu zabaw w Rakowie. Cieszyliśmy się słońcem i mile spędzonym czasem. Dzięki pani Grażynie Nowak, która rozpaliła dla nas grilla mogliśmy, prawdopodobnie ostatni raz w tym roku, delektować się smakiem pieczonych kiełbasek i ziemniaków.  :)

Poprawiony (poniedziałek, 23 października 2017 12:20)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama