Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj84
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień1047
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień924
mod_vvisit_counterTen miesiąc2958
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2595
mod_vvisit_counterWszystkie136907

Aktualnie: gości 23 połączonych
Your IP: 54.242.236.164
 , 
Today: Lut 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

21 maja zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości na spotkanie z Laurą Łącz. Znana aktorka zaprezentowała się w programie Między tobą a mną, na który złożyły się wiersze Leśmiana i Tuwima, niektóre w wersji śpiewanej. Większość prezentowanych piosenek skomponował Adam Skorupka (kompozytor i aranżer, współpracujący z wieloma polskimi artystami, m.in. z Ireną Santor, Anną Jantar, Wojciechem Młynarskim). Pomimo sporej liczby pustych miejsc na widowni, odnosiło się wrażenie, że aktorka występuje przy pełnej Sali, ale też każdy z obecnych mógł odczuć, że występuje specjalnie dla niego. Laura łącz, oprócz bycia aktorką, jest też autorką książeczek dla dzieci. Po występie można było je kupić i otrzymać specjalny autograf.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 08:11)

 

W cyklu Czytamy sobie odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze dla grup starszaków z oddziałów przedszkolnych przy ul. Krakowskiej i Powstańców. Tym razem tematem naszych spotkań był las. Ponieważ dzieci z obu grup odbyły wcześniej wycieczki do lasu, przypomnieliśmy sobie, co to takiego ten las, jakie w nim rosną rośliny i jakie mieszkają zwierzęta. Szczególną uwagę poświęciliśmy wilkom, bo książeczka, którą przy okazji przeczytaliśmy sobie – Szarka Ewy Nowak – opowiadała o spotkaniu dziewczynki i małego wilczego szczeniaka.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 07:43)

 

Robert Gondek – podróżnik, fotograf, miłośnik Afryki – zabrał nas w podróż po tym ogromnym, tajemniczym kontynencie. Opowiadał o swoich spotkaniach z afrykańskimi zwierzętami, o osobliwym sposobie podróżowania po afrykańskich drogach, o afrykańskiej kuchni i o spotkaniach z mieszkańcami tego odległego lądu. A wszystko, o czym opowiadał, ilustrował zdjęciami z afrykańskich podróży. Przeprowadził też szybki kurs suahili i okazało się, że uczestnicy spotkania już znają kilka słów w tym języku. Na zakończenie, dla uważnie słuchających, był mały konkurs z nagrodami.

Poprawiony (piątek, 14 kwietnia 2017 10:49)

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).

Z okazji tego książkowego święta spotkaliśmy się z przedszkolakami i czytaliśmy sobie dziecięce książeczki. :)

Poprawiony (piątek, 14 kwietnia 2017 09:07)

 

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje korzystanie z zasobów internetowych. W dotychczasowych sześciu edycjach kampanii w Polsce uczestniczyło już 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób, w tym również biblioteka w Rakowie. W tym roku kampania skupia się na trzech obszarach bliskich naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od opowiedzenia o swoich pasjach. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszą się gotowanie i majsterkowanie. Szycie natomiast zupełnie nie interesuje  naszych małych mieszkańców. Później rozwiązywaliśmy quiz na temat bezpiecznych zakupów przez Internet oraz sposobów znajdowania ciekawych i praktycznych informacji, dotyczących majsterkowania, gotowania i szycia. Dowiedzieliśmy się również, że niektóre blogi poświęcone hobby są bardzo popularne i można na nich znaleźć wiele przydatnych informacji, np. w jaki sposób samemu zrobić farbę tablicową. Bardzo udane popołudnie zakończył słodki poczęstunek. Frekwencja jak zwykle dopisała, bo jak stałym uczestnikom spotkań wiadomo, zawsze jest ciekawie i wesoło.


Poprawiony (piątek, 31 marca 2017 09:10)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama