Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj58
mod_vvisit_counterWczoraj42
mod_vvisit_counterTen tydzień292
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień574
mod_vvisit_counterTen miesiąc1658
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1832
mod_vvisit_counterWszystkie144350

Aktualnie: gości 9 połączonych
Your IP: 54.80.82.9
 , 
Today: Maj 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W filii biblioteki w Rakowie po raz kolejny odbyło się spotkanie,  w trakcie którego dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Tym razem dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia  czyhają na nas w internetowej przestrzeni, oglądając kreskówki „Owce w sieci”. Po każdym filmiku rozmawialiśmy o tym, co przydarzyło się poszczególnym owieczkom i dlaczego tak się stało. Staraliśmy się także wyciągnąć wnioski z niewłaściwego postępowania, żeby wiedzieć, czego nie należy robić. Dzięki materiałom z wakacyjnego pakietu edukacyjnego najmłodsze dzieci   poznały drużynę  sieciaków, a starsze mogły wykazać  się wiedzą w rozwiązywaniu zagadek i quizów. W trakcie spotkania czekał na uczestników słodki upominek przygotowany przez bibliotekę oraz panią sołtys Urszulę Podolak. Po zakończeniu części edukacyjnej pan radny Jarosław Rączka zaprosił nas na ognisko i pieczenie kiełbasek.

Zabawa dobiegła końca, pamiętajmy jednak, aby regularnie przypominać dzieciom i młodzieży o zagrożeniach, na które są narażeni codziennie, korzystając z internetu.

Poprawiony (wtorek, 22 sierpnia 2017 06:55)

 

Jak e-czytać? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć podczas wakacyjnych zajęć dla młodzieży, które były jednym z działań projektu "Rozczytany Baborów…"

Wynalezienie komputera i internetu  oraz rozwój nowych technologii spowodowały ogromne zmiany w otaczającym nas świecie, także w sferze czytelnictwa. Prognozy zapowiadające zniknięcie tradycyjnej książki na szczęście się nie sprawdziły. Ale obok papierowych pojawiły się książki elektroniczne, a także serwisy i portale udostępniające różne dokumenty i książki w formacie cyfrowym. Podczas krótkiej prezentacji zajrzeliśmy do kilku takich miejsc, omawiając krótko ich ofertę.

Ponieważ ludzie młodzi sporo czasu spędzają ‘połączeni’ ze smartfonami, pojawiły się już aplikacje i specjalne interaktywne książki, w których  zakodowano różne multimedia (mapy, filmiki, grafikę 3D), mające uatrakcyjnić czytanie. W prezentowanych materiałach znalazł się filmik, pokazujący możliwości takiego interaktywnego czytania.

Na zakończenie w obieg zostały puszczone czytniki e-booków i uczestnicy mogli sprawdzić jak działa to urządzenie i czym różni się od tabletu.

Projekt "Rozczytany Baborów…" jest realizowany w ramach grantu Edukacja kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2016 – 2017, pozyskanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Baborowie. Za możliwość skorzystania z materiałów do zajęć dziękujemy pani Katarzynie Pawluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Poprawiony (środa, 09 sierpnia 2017 09:24)

 

 

Jury konkursowe w składzie:

Grażyna Strózik - LO nr 1 w Raciborzu
Teresa Warunek - Baborów
Urszula Sipel-Wiecha - Gimnazjum w Branicach

oceniło nadesłane prace i ustaliło kolejność miejsc.

I miejsce - opowiadanie Chwytaj dzień - Anna Ratuś

II miejsce - opowiadanie Z historią w tle - Anna Gębuś

III miejsce - opowiadanie Sen - Magdalena Mucha

Gratulujemy!

 

Poprawiony (piątek, 16 czerwca 2017 08:42)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama