Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj50
mod_vvisit_counterWczoraj42
mod_vvisit_counterTen tydzień284
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień574
mod_vvisit_counterTen miesiąc1650
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1832
mod_vvisit_counterWszystkie144342

Aktualnie: gości 2 połączonych
Your IP: 54.36.149.46
Mozilla 5.0, 
Today: Maj 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Ostatnim majowym wydarzeniem w bibliotece było spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską – autorką nagradzanych książek dla młodzieży, lubianą i chętnie czytaną. Barbara Kosmowska pisuje też dla dorosłych czytelników, ale to czytelnik młodzieżowy jest dla niej ważniejszym odbiorcą. Uważa, że młodzież potrzebuje mądrych książek opisujących ich świat. Niedawno miała premierę jej najnowsza powieść Obronić królową, o której trochę opowiadała, nie zdradzając szczegółów. Zachęcała do przeczytania książki i polubienia jej bohaterek. I do czytania w ogóle, wymieniając nazwiska swoich kolegów po piórze, którzy jej zdaniem piszą dobre, ważne, warte przeczytania książki. Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.                                                                                                                       

Poprawiony (poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:03)

 

Warsztaty poprowadziła pani Elżbieta Maziakowska-Kaźmierska. Przyniosła i zademonstrowała uczestnikom wiele wykonanych przez siebie modelinowych figurek. Opowiedziała o materiale, metodach pracy i utrwalaniu gotowych wyrobów. Obserwując ją przy pracy można sądzić, że lepienie wcale nie jest takie trudne. A jednak! Potrzeba trochę czasu żeby nabrać wprawy i wyczarowywać z modeliny to, co się wymyśli. Zajęcia odbyły się w Baborowie i w filii w Rakowie.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 07:53)

 

25 maja odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Czytamy sobie – drugie z serii Młodzież czyta seniorom. Jak poprzednio, do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy seniorów z Koła Emerytów oraz wszystkich chętnych, a gimnazjaliści, przygotowani przez panią Barbarę Piotrowską, zaprezentowali wybrane przez nią fragmenty prozy z tomu Farby wodne Lidii Ostałowskiej. To trudna proza, dokument obozowego życia i eksperymentów prowadzonych przez doktora Mengele na dzieciach. Zaproponowana przez nas formuła spotkań wydaje się sprawdzać, czego wyrazem były słowa podziękowania skierowane przez jednego z uczestników do pani Piotrowskiej i ofiarowane jej kwiaty. Kolejne spotkania planujemy po wakacjach. Pani Barbara obiecała wyszukać i przygotować z młodzieżą coś lżejszego.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 07:46)

 

21 maja zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców gminy i okolicznych miejscowości na spotkanie z Laurą Łącz. Znana aktorka zaprezentowała się w programie Między tobą a mną, na który złożyły się wiersze Leśmiana i Tuwima, niektóre w wersji śpiewanej. Większość prezentowanych piosenek skomponował Adam Skorupka (kompozytor i aranżer, współpracujący z wieloma polskimi artystami, m.in. z Ireną Santor, Anną Jantar, Wojciechem Młynarskim). Pomimo sporej liczby pustych miejsc na widowni, odnosiło się wrażenie, że aktorka występuje przy pełnej Sali, ale też każdy z obecnych mógł odczuć, że występuje specjalnie dla niego. Laura łącz, oprócz bycia aktorką, jest też autorką książeczek dla dzieci. Po występie można było je kupić i otrzymać specjalny autograf.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 08:11)

 

W cyklu Czytamy sobie odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze dla grup starszaków z oddziałów przedszkolnych przy ul. Krakowskiej i Powstańców. Tym razem tematem naszych spotkań był las. Ponieważ dzieci z obu grup odbyły wcześniej wycieczki do lasu, przypomnieliśmy sobie, co to takiego ten las, jakie w nim rosną rośliny i jakie mieszkają zwierzęta. Szczególną uwagę poświęciliśmy wilkom, bo książeczka, którą przy okazji przeczytaliśmy sobie – Szarka Ewy Nowak – opowiadała o spotkaniu dziewczynki i małego wilczego szczeniaka.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 07:43)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama