Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj85
mod_vvisit_counterTen tydzień46
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień893
mod_vvisit_counterTen miesiąc1979
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2611
mod_vvisit_counterWszystkie167470

Aktualnie: gości 6 połączonych
Your IP: 18.212.206.217
 , 
Today: Lut 17, 2019
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Piękna pogoda zachęciła nas do spędzenia czwartkowego popołudnia na placu zabaw w Rakowie. Cieszyliśmy się słońcem i mile spędzonym czasem. Dzięki pani Grażynie Nowak, która rozpaliła dla nas grilla mogliśmy, prawdopodobnie ostatni raz w tym roku, delektować się smakiem pieczonych kiełbasek i ziemniaków.  :)

Poprawiony (poniedziałek, 23 października 2017 12:20)

 

Grenlandia jest największą wyspą na świecie. Leży w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Geograficznie należy do kontynentu północnoamerykańskiego, jednak politycznie, ze względu na swoją historię, jest częścią Europy (terytorium autonomiczne zależne od Danii). Tylko mała część wyspy jest zamieszkana. Większość jej obszaru pokrywa lądolód grenlandzki, który sprawia, że klimat jest tam surowy, a temperatury latem mocno odbiegają od tych, które zwykle uznajemy za letnie. Są jednak ludzie, których te warunki nie zniechęcają i decydują się spędzić letni urlop w takim miejscu. :) Na przykład pan Tomasz Kiziak, który wraz z kolegą przemierzył grenlandzki szlak turystyczny, który z roku na rok staje się coraz bardziej uczęszczany (300 osób w ciągu roku!). Wrażeniami z podróży, bogato ilustrowanymi urzekającymi zdjęciami, panowie podzielili się z uczestnikami spotkania w bibliotece. A ponieważ planują kolejne podróże, liczymy na kolejne relacje. :)

Poprawiony (poniedziałek, 30 października 2017 09:12)

 

Pielęgnacja – przyjemność – piękno – tak można w skrócie streści efekty spotkania, które odbyło się w pewne piątkowe popołudnie w filii biblioteki w Rakowie. Konsultantki Avonu pokazały nam jak zadbać o dłonie żeby zawsze były piękne, gładkie, dobrze nawilżone i odżywione. Każda z  uczestniczek mogła skorzystać z zabiegu regenerującego skórę dłoni. Pielęgnacja dłoni była tematem wiodącym spotkania, ale Panie opowiadały również o sposobach dbania o cerę, ciało oraz włosy. Przy okazji można było zapoznać się się z zapachami oferowanymi przez firmę AVON. Ze spotkania wszyscy wychodzili zadowoleni, pachnący, a przede wszystkim z pięknymi, odżywionymi dłońmi . :)

Poprawiony (sobota, 23 września 2017 08:32)

 

Po raz drugi w filii biblioteki w Rakowie  odbyły się warsztaty lepienia  z modeliny. Pani Elżbieta Maziakowska – Kaźmierska tym razem pokazała nam jak tworzyć modelinowe zwierzęta. Nauczyliśmy się, krok po kroku, lepić kotki. Skończone dzieła każdy mógł ozdobić według własnego pomysłu. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, na pewno więc jeszcze się z panią Elżbietą spotkamy. :)

Poprawiony (sobota, 23 września 2017 08:27)

 

„Sieciaki na wakacjach” to seria wakacyjnych pikników edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) i Fundację Orange. Akcja ma na celu edukowanie dzieci poprzez zabawę. W filii biblioteki w Rakowie po raz kolejny odbyło się spotkanie,  w trakcie którego dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Tym razem dowiedzieliśmy się jakie zagrożenia  czyhają na nas w internetowej przestrzeni, oglądając kreskówki „Owce w sieci”. Po każdym filmiku rozmawialiśmy o tym, co przydarzyło się poszczególnym owieczkom i dlaczego tak się stało. Staraliśmy się także wyciągnąć wnioski z niewłaściwego postępowania, żeby wiedzieć, czego nie należy robić. Dzięki materiałom z wakacyjnego pakietu edukacyjnego najmłodsze dzieci   poznały drużynę  sieciaków, a starsze mogły wykazać  się wiedzą w rozwiązywaniu zagadek i quizów. W trakcie spotkania czekał na uczestników słodki upominek przygotowany przez bibliotekę oraz panią sołtys Urszulę Podolak. Po zakończeniu części edukacyjnej pan radny Jarosław Rączka zaprosił nas na ognisko i pieczenie kiełbasek.

Zabawa dobiegła końca, pamiętajmy jednak, aby regularnie przypominać dzieciom i młodzieży o zagrożeniach, na które są narażeni codziennie, korzystając z internetu.

Poprawiony (wtorek, 22 sierpnia 2017 06:55)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama