Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj41
mod_vvisit_counterWczoraj85
mod_vvisit_counterTen tydzień41
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień893
mod_vvisit_counterTen miesiąc1974
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2611
mod_vvisit_counterWszystkie167465

Aktualnie: gości 6 połączonych
Your IP: 18.212.206.217
 , 
Today: Lut 17, 2019
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Jak e-czytać? Na to pytanie próbowaliśmy odpowiedzieć podczas wakacyjnych zajęć dla młodzieży, które były jednym z działań projektu "Rozczytany Baborów…"

Wynalezienie komputera i internetu  oraz rozwój nowych technologii spowodowały ogromne zmiany w otaczającym nas świecie, także w sferze czytelnictwa. Prognozy zapowiadające zniknięcie tradycyjnej książki na szczęście się nie sprawdziły. Ale obok papierowych pojawiły się książki elektroniczne, a także serwisy i portale udostępniające różne dokumenty i książki w formacie cyfrowym. Podczas krótkiej prezentacji zajrzeliśmy do kilku takich miejsc, omawiając krótko ich ofertę.

Ponieważ ludzie młodzi sporo czasu spędzają ‘połączeni’ ze smartfonami, pojawiły się już aplikacje i specjalne interaktywne książki, w których  zakodowano różne multimedia (mapy, filmiki, grafikę 3D), mające uatrakcyjnić czytanie. W prezentowanych materiałach znalazł się filmik, pokazujący możliwości takiego interaktywnego czytania.

Na zakończenie w obieg zostały puszczone czytniki e-booków i uczestnicy mogli sprawdzić jak działa to urządzenie i czym różni się od tabletu.

Projekt "Rozczytany Baborów…" jest realizowany w ramach grantu Edukacja kulturowa Opolszczyzny EDUKO 2016 – 2017, pozyskanego przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Baborowie. Za możliwość skorzystania z materiałów do zajęć dziękujemy pani Katarzynie Pawluk z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.

Poprawiony (środa, 09 sierpnia 2017 09:24)

 

 

Jury konkursowe w składzie:

Grażyna Strózik - LO nr 1 w Raciborzu
Teresa Warunek - Baborów
Urszula Sipel-Wiecha - Gimnazjum w Branicach

oceniło nadesłane prace i ustaliło kolejność miejsc.

I miejsce - opowiadanie Chwytaj dzień - Anna Ratuś

II miejsce - opowiadanie Z historią w tle - Anna Gębuś

III miejsce - opowiadanie Sen - Magdalena Mucha

Gratulujemy!

 

Poprawiony (piątek, 16 czerwca 2017 08:42)

 

Ostatnim majowym wydarzeniem w bibliotece było spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską – autorką nagradzanych książek dla młodzieży, lubianą i chętnie czytaną. Barbara Kosmowska pisuje też dla dorosłych czytelników, ale to czytelnik młodzieżowy jest dla niej ważniejszym odbiorcą. Uważa, że młodzież potrzebuje mądrych książek opisujących ich świat. Niedawno miała premierę jej najnowsza powieść Obronić królową, o której trochę opowiadała, nie zdradzając szczegółów. Zachęcała do przeczytania książki i polubienia jej bohaterek. I do czytania w ogóle, wymieniając nazwiska swoich kolegów po piórze, którzy jej zdaniem piszą dobre, ważne, warte przeczytania książki. Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, realizowanego przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.                                                                                                                       

Poprawiony (poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:03)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama