Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj58
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterTen tydzień562
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2689
mod_vvisit_counterTen miesiąc3853
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2051
mod_vvisit_counterWszystkie160579

Aktualnie: gości 5 połączonych
Your IP: 54.82.93.116
 , 
Today: Lis 21, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

W cyklu Czytamy sobie odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze dla grup starszaków z oddziałów przedszkolnych przy ul. Krakowskiej i Powstańców. Tym razem tematem naszych spotkań był las. Ponieważ dzieci z obu grup odbyły wcześniej wycieczki do lasu, przypomnieliśmy sobie, co to takiego ten las, jakie w nim rosną rośliny i jakie mieszkają zwierzęta. Szczególną uwagę poświęciliśmy wilkom, bo książeczka, którą przy okazji przeczytaliśmy sobie – Szarka Ewy Nowak – opowiadała o spotkaniu dziewczynki i małego wilczego szczeniaka.

Poprawiony (sobota, 10 czerwca 2017 07:43)

 

Robert Gondek – podróżnik, fotograf, miłośnik Afryki – zabrał nas w podróż po tym ogromnym, tajemniczym kontynencie. Opowiadał o swoich spotkaniach z afrykańskimi zwierzętami, o osobliwym sposobie podróżowania po afrykańskich drogach, o afrykańskiej kuchni i o spotkaniach z mieszkańcami tego odległego lądu. A wszystko, o czym opowiadał, ilustrował zdjęciami z afrykańskich podróży. Przeprowadził też szybki kurs suahili i okazało się, że uczestnicy spotkania już znają kilka słów w tym języku. Na zakończenie, dla uważnie słuchających, był mały konkurs z nagrodami.

Poprawiony (piątek, 14 kwietnia 2017 10:49)

 

 

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY).

Z okazji tego książkowego święta spotkaliśmy się z przedszkolakami i czytaliśmy sobie dziecięce książeczki. :)

Poprawiony (piątek, 14 kwietnia 2017 09:07)

 

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje korzystanie z zasobów internetowych. W dotychczasowych sześciu edycjach kampanii w Polsce uczestniczyło już 1.700 instytucji i ponad 63.000 osób, w tym również biblioteka w Rakowie. W tym roku kampania skupia się na trzech obszarach bliskich naszemu życiu codziennemu: majsterkowaniu, gotowaniu i szyciu.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od opowiedzenia o swoich pasjach. Największym zainteresowaniem wśród uczestników cieszą się gotowanie i majsterkowanie. Szycie natomiast zupełnie nie interesuje  naszych małych mieszkańców. Później rozwiązywaliśmy quiz na temat bezpiecznych zakupów przez Internet oraz sposobów znajdowania ciekawych i praktycznych informacji, dotyczących majsterkowania, gotowania i szycia. Dowiedzieliśmy się również, że niektóre blogi poświęcone hobby są bardzo popularne i można na nich znaleźć wiele przydatnych informacji, np. w jaki sposób samemu zrobić farbę tablicową. Bardzo udane popołudnie zakończył słodki poczęstunek. Frekwencja jak zwykle dopisała, bo jak stałym uczestnikom spotkań wiadomo, zawsze jest ciekawie i wesoło.


Poprawiony (piątek, 31 marca 2017 09:10)

 

Tym razem czytaliśmy sobie w przedszkolu. Wspólnie z grupą starszaków poznaliśmy dobrego sułtana Abdullę i podstępnego maga Abrakabrę, bohaterów opowiadania Wojciecha Widłaka Syrop maga Abrakabry. Magowi nie wystarczało, że wszyscy go podziwiali, chciał zasiadać na tronie. Postanowił więc pozbyć się sułtana przy pomocy magicznego syropu i zająć jego miejsce. Na szczęście jego plan się nie powiódł. Dzieci słuchały uważnie, dlatego bez kłopotu uporządkowały ilustracje i dopasowały do nich właściwe opisy, utrwalając sobie usłyszany tekst. Spróbowaliśmy też skomponować przepis na taki magiczny syrop, dzięki któremu świat byłby piękny i dobry. A na zakończenie spróbowaliśmy taką magiczną miksturę zrobić. I ta część zajęć wywołała największe emocje. :)

Poprawiony (czwartek, 06 kwietnia 2017 07:08)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama