Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj85
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień1048
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień924
mod_vvisit_counterTen miesiąc2959
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2595
mod_vvisit_counterWszystkie136908

Aktualnie: gości 23 połączonych
Your IP: 54.242.236.164
 , 
Today: Lut 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

 

 

Zakończyliśmy realizację projektu Palące słowa – mowa nienawiści a kultura słowa, poświęconego problemowi mowy nienawiści i zjawisku hejterstwa internetowego. Projekt polegał na przeprowadzeniu zajęć warsztatowych w dwóch grupach uczestników (gimnazjaliści i uczniowie klasy V szkoły podstawowej). Odbyły się także spotkania z nauczycielami i rodzicami uczniów biorących udział w zajęciach. Podsumowaniem przeprowadzonych działań były spotkania ze wszystkimi uczniami klas IV - VI  szkoły podstawowej i gimnazjalistami  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baborowie. Pani Mariola Jakacka, trenerka prowadząca cykl warsztatów, oraz kilkoro uczestników zajęć krótko opowiedzieli o tym, co się w trakcie pracy w projekcie działo, co było ważne, co uczestnikom się najbardziej podobało.  Prace, które powstawały podczas zajęć posłużyły do opracowania projektu ulotki podsumowującej całe przedsięwzięcie. Gotowe, wydrukowane ulotki trafiły do uczestników spotkań i rodziców.


 

Przy okazji rodzinnego pikniku, na który Zespół Szkolno – Przedszkolny w Baborowie zaprosił uczniów i ich rodziców 14 maja, biblioteka wyszła w plener. Przygotowaliśmy dla zainteresowanych krzyżówki, rebusy i zagadki biblioteczno – literackie o różnym stopniu trudności. Nie możemy napisać, że nasz stolik był najbardziej obleganym miejscem imprezy, bo byłaby to nieprawda. :) Nasze propozycje cieszyły się umiarkowanym zainteresowaniem uczestników, co przy bogactwie propozycji w zupełności nas satysfakcjonowało. :) Piknik był też okazją do wręczenia nagród i dyplomów laureatom i uczestnikom rozstrzygniętych w ostatnim czasie konkursów – fotograficznego i na recenzję wybranej książki.
Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do udziału w imprezie.

 

Początek  tegorocznego Tygodnia bibliotek (8–15 maja) przyniósł rozstrzygnięcie konkursu na recenzję wybranej książki, zorganizowanego wspólnie z biblioteką szkolną. Do udziału zaprosiliśmy uczniów klas IV–VI szkoły podstawowej i gimnazjalistów. W pierwszej grupie wiekowej prace złożyło 14 uczestników, w drugiej – 7. Poniżej laureaci i wyróżnieni w swoich kategoriach wiekowych.

kl. IV – VI:
I – Alena Surma
II – Kacper Tokarz
III – Emilia Larisch
wyróżnienia:  Jagoda Lichtarowicz, Paulina Węgrzyn, Weronika Hipnarowicz, Jakub Biel.

gimnazjum:
I – Anna Ratuś
II – Milena Tarnowska
III – Aleksandra Kostyrka
wyróżnienia:  Anna Gębuś, Magdalena Mucha.


Poprawiony (wtorek, 24 maja 2016 10:59)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama