Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj55
mod_vvisit_counterWczoraj42
mod_vvisit_counterTen tydzień289
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień574
mod_vvisit_counterTen miesiąc1655
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1832
mod_vvisit_counterWszystkie144347

Aktualnie: gości 6 połączonych
Your IP: 54.80.82.9
 , 
Today: Maj 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Kolejna podróż i kolejne spotkanie w bibliotece. Bardzo się cieszymy, że Pan Tomasz chce się z nami dzielić swoimi wrażeniami z podejmowanych wypraw. Tym razem odwiedził Islandię i opowiedział nam o swoich przygodach w podróży, prezentując bogaty materiał zdjęciowy. Islandia jest piękna. Pobyt na Islandii jest dość drogi. Ale Islandia jest w zasięgu. I jest przyjazna rowerzystom. Może z wyjątkiem pogody. Na Islandii latem temperatura utrzymuje się w okolicy 14°C. I często wieje silny wiatr, który potrafi strącić z roweru. Ale Islandia jest piękna. :)
Pan Tomasz zdradził, że w przyszłym roku planuje wyprawę do Japonii. Życzymy powodzenia i czekamy na relację.

Poprawiony (poniedziałek, 21 listopada 2016 12:20)

 

Poprawiony (poniedziałek, 28 listopada 2016 09:07)

 

Poprawiony (poniedziałek, 24 października 2016 15:43)

 

Akcja Narodowe Czytanie, organizowana od 2012 r. pod patronatem Prezydenta RP, miała w tym roku piątą odsłonę. Ze względu na dożynki gminne, których termin pokrywał się z terminem ogólnopolskiego czytania, spotkanie z Quo vadis w Baborowie podzielone zostało na dwie części. W piątkowe popołudnie, 2 września, w czytelni biblioteki spotkało się kilkoro naszych czytelników i zaproszeni goście, aby wspólnie towarzyszyć bohaterom powieści Henryka Sienkiewicza. W charakterze lektorów wystąpili baborowscy nauczyciele. Z kolei w czwartkowe przedpołudnie, 8 września, we wspólnym czytaniu wzięli udział gimnazjaliści. Spotkaniom towarzyszyła muzyka z filmu Jerzego Kawalerowicza. Przygotowaliśmy też małą wystawkę, na którą złożyły się informacje o Sienkiewiczu, zdjęcia muzeum autora w Oblęgorku oraz fotografie z różnych ekranizacji Quo vadis.
Za pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia pięknie dziękujemy paniom Barbarze Piotrowskiej, Dorocie Śliwińskiej i Annie Rozłuckiej – Jankowskiej.

 

Biblioteka w Rakowie na czas wakacji przygotowała wiele ciekawych zajęć. Był to czas spędzony w sposób twórczy, interesujący, relaksujący i dostarczający wiele radości. Oprócz zajęć plastycznych (kolorowanie, tworzenie dekoracji z masy solnej i figurek z mydła, warsztaty kolorowej kartki) odbyły się również zajęcia kulinarne. Efektem tych zajęć były gofry, oraz zdrowa sałatka owocowa. W tych okolicznościach  nie mogło zabraknąć pogadanki na temat zdrowego odżywiania oraz dzielenia się pomysłami na zdrowe i niskokaloryczne dania. Wieczorne spotkanie w bibliotece upłynęło na opowiadaniu ciekawych historyjek oraz karaoke.
Wielką atrakcją, mimo deszczowej pogody, była wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce, zorganizowana ze środków gminnego funduszu przeciwdziałania uzależnieniom. Dzieci zachwycone były pięknem solnych korytarzy i komór. Przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o tradycji i historii wielickiej Kopalni. Uczestnicy z zapartym tchem słuchali o tym, jak cenna była sól w dawnych czasach, a praca górników ciężka i niebezpieczna.
Umiejscowienie biblioteki w pobliżu boiska sprzyjało spędzeniu czasu na grach i zabawach ruchowych. Największą popularnością, jak zwykle, cieszyła się gra w dwa ognie a także żywy labirynt.

Wakacje się skończyły, czas na powrót  do szkoły, ale w  bibliotece w dalszym ciągu  nie będzie nudno. Można będzie miło i wesoło spędzić czas oraz odrobić zadanie domowe.  Zapraszamy.

Poprawiony (czwartek, 08 września 2016 15:12)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama