Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj60
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterTen tydzień564
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2689
mod_vvisit_counterTen miesiąc3855
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2051
mod_vvisit_counterWszystkie160581

Aktualnie: gości 6 połączonych
Your IP: 54.82.93.116
 , 
Today: Lis 21, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Polska pisarka, poetka, nauczycielka i malarka(...) Prócz twórczości poważnej, zajmuje się także pisaniem książek dla dzieci.” - można przeczytać o Katarzynie Ryrych w Wikipedii. I o tym właśnie, o niepoważnej części swojej twórczości, rozmawiała autorka z młodzieżą podczas spotkania. A przy okazji opowiadała też o latach szkolnych, o swoim spotkaniu z Fidelem Castro, o marzeniach nastolatków żyjących, patrząc z perspektywy uczestników spotkania, w zamierzchłej przeszłości i o Nowej Hucie z tamtego okresu. Kiedy przyszedł czas na pytania, obok zwykle przy takich okazjach zadawanych - Skąd się biorą tematy? Czy opowiadane historie są prawdziwe? Jak to się stało, że Pani została pisarką? – pojawiło się pytanie o wiersz. Jakiś. A ponieważ Katarzyna Ryrych jest także poetką, bardzo serio odniosła się do tematu i opowiedziała o dwóch wierszach, które bardzo ją poruszają. To Elegie zimowe K.K. Baczyńskiego i Warszawskie psy J. Tuwima. Zachęcała do ich przeczytania. I do czytania poezji w ogóle.
Na co dzień Katarzyna Ryrych uczy języka angielskiego żołnierzy z jednostek specjalnych. Kiedyś, krótko, pracowała w gimnazjum, gdzie jednym z jej uczniów był Artur Szpilka.
Spotkanie zorganizowano w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki  realizowanego przez Instytut Książki ze środków Ministra Kultury.

Poprawiony (poniedziałek, 21 listopada 2016 12:33)

 

Kolejna podróż i kolejne spotkanie w bibliotece. Bardzo się cieszymy, że Pan Tomasz chce się z nami dzielić swoimi wrażeniami z podejmowanych wypraw. Tym razem odwiedził Islandię i opowiedział nam o swoich przygodach w podróży, prezentując bogaty materiał zdjęciowy. Islandia jest piękna. Pobyt na Islandii jest dość drogi. Ale Islandia jest w zasięgu. I jest przyjazna rowerzystom. Może z wyjątkiem pogody. Na Islandii latem temperatura utrzymuje się w okolicy 14°C. I często wieje silny wiatr, który potrafi strącić z roweru. Ale Islandia jest piękna. :)
Pan Tomasz zdradził, że w przyszłym roku planuje wyprawę do Japonii. Życzymy powodzenia i czekamy na relację.

Poprawiony (poniedziałek, 21 listopada 2016 12:20)

 

Poprawiony (poniedziałek, 28 listopada 2016 09:07)

 

Poprawiony (poniedziałek, 24 października 2016 15:43)

 

Akcja Narodowe Czytanie, organizowana od 2012 r. pod patronatem Prezydenta RP, miała w tym roku piątą odsłonę. Ze względu na dożynki gminne, których termin pokrywał się z terminem ogólnopolskiego czytania, spotkanie z Quo vadis w Baborowie podzielone zostało na dwie części. W piątkowe popołudnie, 2 września, w czytelni biblioteki spotkało się kilkoro naszych czytelników i zaproszeni goście, aby wspólnie towarzyszyć bohaterom powieści Henryka Sienkiewicza. W charakterze lektorów wystąpili baborowscy nauczyciele. Z kolei w czwartkowe przedpołudnie, 8 września, we wspólnym czytaniu wzięli udział gimnazjaliści. Spotkaniom towarzyszyła muzyka z filmu Jerzego Kawalerowicza. Przygotowaliśmy też małą wystawkę, na którą złożyły się informacje o Sienkiewiczu, zdjęcia muzeum autora w Oblęgorku oraz fotografie z różnych ekranizacji Quo vadis.
Za pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia pięknie dziękujemy paniom Barbarze Piotrowskiej, Dorocie Śliwińskiej i Annie Rozłuckiej – Jankowskiej.

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama