Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj32
mod_vvisit_counterWczoraj36
mod_vvisit_counterTen tydzień68
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień823
mod_vvisit_counterTen miesiąc2069
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2199
mod_vvisit_counterWszystkie151914

Aktualnie: gości 3 połączonych
Your IP: 54.36.149.68
Mozilla 5.0, 
Today: Sie 20, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Poprawiony (poniedziałek, 24 października 2016 15:43)

 

Akcja Narodowe Czytanie, organizowana od 2012 r. pod patronatem Prezydenta RP, miała w tym roku piątą odsłonę. Ze względu na dożynki gminne, których termin pokrywał się z terminem ogólnopolskiego czytania, spotkanie z Quo vadis w Baborowie podzielone zostało na dwie części. W piątkowe popołudnie, 2 września, w czytelni biblioteki spotkało się kilkoro naszych czytelników i zaproszeni goście, aby wspólnie towarzyszyć bohaterom powieści Henryka Sienkiewicza. W charakterze lektorów wystąpili baborowscy nauczyciele. Z kolei w czwartkowe przedpołudnie, 8 września, we wspólnym czytaniu wzięli udział gimnazjaliści. Spotkaniom towarzyszyła muzyka z filmu Jerzego Kawalerowicza. Przygotowaliśmy też małą wystawkę, na którą złożyły się informacje o Sienkiewiczu, zdjęcia muzeum autora w Oblęgorku oraz fotografie z różnych ekranizacji Quo vadis.
Za pomoc w zorganizowaniu całego przedsięwzięcia pięknie dziękujemy paniom Barbarze Piotrowskiej, Dorocie Śliwińskiej i Annie Rozłuckiej – Jankowskiej.

 

Biblioteka w Rakowie na czas wakacji przygotowała wiele ciekawych zajęć. Był to czas spędzony w sposób twórczy, interesujący, relaksujący i dostarczający wiele radości. Oprócz zajęć plastycznych (kolorowanie, tworzenie dekoracji z masy solnej i figurek z mydła, warsztaty kolorowej kartki) odbyły się również zajęcia kulinarne. Efektem tych zajęć były gofry, oraz zdrowa sałatka owocowa. W tych okolicznościach  nie mogło zabraknąć pogadanki na temat zdrowego odżywiania oraz dzielenia się pomysłami na zdrowe i niskokaloryczne dania. Wieczorne spotkanie w bibliotece upłynęło na opowiadaniu ciekawych historyjek oraz karaoke.
Wielką atrakcją, mimo deszczowej pogody, była wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce, zorganizowana ze środków gminnego funduszu przeciwdziałania uzależnieniom. Dzieci zachwycone były pięknem solnych korytarzy i komór. Przewodnik w ciekawy sposób opowiadał o tradycji i historii wielickiej Kopalni. Uczestnicy z zapartym tchem słuchali o tym, jak cenna była sól w dawnych czasach, a praca górników ciężka i niebezpieczna.
Umiejscowienie biblioteki w pobliżu boiska sprzyjało spędzeniu czasu na grach i zabawach ruchowych. Największą popularnością, jak zwykle, cieszyła się gra w dwa ognie a także żywy labirynt.

Wakacje się skończyły, czas na powrót  do szkoły, ale w  bibliotece w dalszym ciągu  nie będzie nudno. Można będzie miło i wesoło spędzić czas oraz odrobić zadanie domowe.  Zapraszamy.

Poprawiony (czwartek, 08 września 2016 15:12)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak co roku Filia Biblioteki Publicznej w Rakowie wzięła udział w serii pikników edukacyjnych Sieciaki na wakacjach. Program organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) oraz Fundację Orange. Celem akcji jest uczenie dzieci jak poprzez zabawę bezpiecznie korzystać z internetu. W tym roku nasze spotkanie rozpoczęliśmy wysłuchaniem opowieści o tym, jak Jaś zbudował robota  Necio, który porządkuje komputery,  wyrzucając z nich złe Sieciuchy. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że internet to nie tylko gry i serwisy społecznościowe, ale również źródło ciekawych informacji  oraz pomoc w nauce. Wykorzystując  kłębek wełny wspólnie stworzyliśmy internetową sieć i podzieliliśmy  się informacjami o tym, z jakich stron najchętniej korzystamy. Niestety nasza sieć w trakcie próby wytrzymałości  pękła, więc chyba w Rakowie łącze internetowe będzie bardzo wolne. :) Nas jednak to nie zasmuciło  bo miło spędziliśmy  czas przy zgadywankach, krzyżówkach i zabawach logicznych, dostarczonych nam w zestawie wakacyjnych pakietów edukacyjnych.  Na licznie przybyłych internautów  czekał słodki  poczęstunek. Po zajęciach w bibliotece, zaproszeni przez pana radnego Jarosława Rączkę, przeszliśmy na boisko, gdzie przy ognisku piekliśmy kiełbaski.

Poprawiony (środa, 24 sierpnia 2016 10:06)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama