Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj42
mod_vvisit_counterWczoraj36
mod_vvisit_counterTen tydzień78
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień823
mod_vvisit_counterTen miesiąc2079
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2199
mod_vvisit_counterWszystkie151924

Aktualnie: gości 13 połączonych
Your IP: 54.198.195.11
 , 
Today: Sie 20, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Robert Gondek - podróżnik, fotograf przyrody i miłośnik Afryki - zabrał uczestników spotkania w wirtualną podróż do miejsc, które odwiedził podczas swoich licznych afrykańskich wypraw. Przygodę z Afryką rozpoczął od odwiedzin u kolegi ze studiów. I tak mu się spodobało, że powracał do Afryki wielokrotnie, a w planie ma kolejne wyprawy. Jego pasją jest zdobywanie najwyższych afrykańskich szczytów. Ale odwiedza też parki narodowe. A po drodze spotyka ludzi, którzy zamieszkują ten odległy kontynent. Tym, co przytrafiło mu się podczas tych licznych wypraw - co go zachwyciło, co wprawiło w zdumienie - opowiadał podczas spotkania z młodzieżą, ilustrując opowieść pięknymi fotografiami.

Poprawiony (czwartek, 24 maja 2018 12:29)

 

Joanna Olech – autorka wszechstronna. Nie tylko pisze, ale także ilustruje książki. I ma do tego prawdziwe kwalifikacje :), ponieważ ukończyła wydział grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pisze dla dzieci bo, jak sama powiedziała, dorosłym nie ma nic do powiedzenia. A dzieciom wciąż tak. Po zastanowieniu stwierdziła, że za jej twórczość dla dorosłych można uznać artykuły o książkach dla dzieci, które ukazują się w kilku czasopismach (m.in. „Książki: magazyn do czytania”, „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”). Spotkanie z Joanną Olech to spotkanie przede wszystkim z bohaterami jej książek, o których barwnie i dowcipnie opowiada. Tak samo zresztą konstruuje swoje fabuły. Spotkanie z Joanną Olech to także blisko dwie godziny fantastycznej zabawy z elementami nienachalnej edukacji.
Bardzo dziękujemy! I mamy nadzieję, że dzieciom też się podobało.

Poprawiony (wtorek, 15 maja 2018 09:14)

 

Spotkanie w Baborowie. Trzecie w kolejności. Jak podczas poprzednich - ciasta (karpatka, s. 35; makowiec, s. 37 i sernik, s. 52) i przygotowywane sałatki (sałatka z piersi kurczaka, s. 8 i sałatka z selera, s. 9) powstały w oparciu o przepisy zamieszczone w "Gminie Baborów od kuchni". Wszystko prawdziwe, własnoręcznie przez nas wykonane. W przypadku ciast muszą nam Państwo wierzyć na słowo. :)
Że sałatka powstawała na żywo widać na zdjęciach. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie, a animatorkom - serdecznie - za wkład pracy. :)

Poprawiony (wtorek, 15 maja 2018 09:04)

 

8 maja - Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - odwiedziła nas grupa przedszkolaków z oddziału przy ul. Opawskiej.

Poprawiony (czwartek, 10 maja 2018 12:55)

 

 

 

Drugie spotkanie i kolejna udana impreza. Podobnie jak w Rakowie - na stoły wjechały ciasta upieczone według przepisów zamieszczonych w promowanej książeczce, a uczestnicy mogli wziąć udział w przygotowaniu i degustacji wybranej sałatki. Tym razem była to sałatka słoneczna ("Gmina Baborów od kuchni", s. 6). Paniom radnym - Teresie Wołk i Annie Rydzik - bardzo dziękujemy za rozesłanie wieści o imprezie. I jeszcze raz Pani Teresie Wołk oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Suchej Psinie, za pomoc w zorganizowaniu imprezy, przygotowaniu sałatki i uporządkowaniu sali po spotkaniu.

Poprawiony (poniedziałek, 23 kwietnia 2018 09:27)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama