Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj43
mod_vvisit_counterWczoraj36
mod_vvisit_counterTen tydzień79
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień823
mod_vvisit_counterTen miesiąc2080
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2199
mod_vvisit_counterWszystkie151925

Aktualnie: gości 14 połączonych
Your IP: 54.198.195.11
 , 
Today: Sie 20, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Z wykształcenia biolog, z zamiłowania podróżnik, speleolog, alpinista. W trakcie wypraw eksploracyjnych i  sportowych zwiedził nie tylko Europę, od Półwyspu Iberyjskiego po Bałkany i od Półwyspu Apenińskiego po Spitsbergen. W obszarze jego działań znalazły się m.in. Turcja, Uzbekistan, Wietnam, Meksyk, Papua, Chile (Patagonia, Wyspa Wielkanocna), Tunezja (Atlas, Sahara), Ukraina (Krym), Rosja (Ural – Tajga), Ekwador (Selva Amazonia –Rrio Napo), Indie (Megalaja), Bangla Desh (delta Gangesu), Mongolia (step wschodni).
Podczas pierwszego spotkania, przed południem, opowiadał gimnazjalistom o swojej ‘przygodzie jaskiniowej’, czyli o wyprawach w głąb ziemi i odkrywaniu najgłębszych jaskiń Europy. Ten kawałek swego ciekawego życia nasz gość opisał w książce „Dno”, którą otrzymaliśmy w podarunku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury.

Spotkanie popołudniowe, dla wszystkich chętnych, poświęcone było relacji z wyprawy do Mongolii śladami barona von Ungern-Sternberga, rosyjskiego generała-awanturnika (po szczegóły odsyłamy http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_von_Ungern-Sternberg). Ciekawa opowieść, ilustrowana zdjęciami z podróży i muzyką, przeniosła uczestników spotkania w step szeroki, pozwalając podejrzeć fragmenty prostego życia mieszkańców tego egzotycznego dla nas kraju.

Poprawiony (poniedziałek, 24 czerwca 2013 08:55)

 

Marcin Pałasz, autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, odwiedził naszą bibliotekę po raz drugi 22 kwietnia, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Książki. Pierwsze z nim spotkanie pozostawiło w uczestnikach niezatarte wrażenia. Dostępne w bibliotece książki Pałasza nie zdążały zagrzewać miejsca na półce, bo były w ciągłym obiegu czytelniczym. I wciąż pytano o nowe. W obliczu takiego zainteresowania postanowiliśmy zaprosić autora do ponownego nas odwiedzenia. Pan Pałasz nas nie zawiódł. Przybył i po raz drugi oczarował swoją nastoletnią publiczność. Podejrzewamy, że oprócz widomych przymiotów osobowości, częściową odpowiedzialność za TAKIE EFEKTY ponosi pies Elf, który nie towarzyszył wprawdzie autorowi fizycznie, ale jego bezcielesna obecność mocno się odcisnęła na atmosferze spotkania.

Psu i jego Panu życzymy długich lat zdrowia, ponieważ liczymy na kolejne fantastyczne spotkania. I książki.  :)


Poniżej dowód na prawdziwość tekstu powyżej. :) Praca Ani i Melanii, która powstała po spotkaniu.


Poprawiony (sobota, 01 czerwca 2013 08:48)

 

15 kwietnia, wzorem ubiegłych lat, przyjęliśmy do grona czytelników uczniów klas I szkoły podstawowej. Impreza miała charakter uroczysty. Oprawę artystyczną, w formie tematycznego przedstawienia, przygotowali starsi koledzy świeżo ‘upieczonych’ czytelników. Przed złożeniem czytelniczego ślubowania musieli się oni wykazać podstawową wiedzą o książce i jej najbliższej ‘okolicy’. Niektórzy mieli także okazję popisać się umiejętnością pięknego czytania. Cała zabawa zakończyła się wręczeniem pamiątkowych dyplomów i kolorowych książeczek do samodzielnego czytania.

Przy tej uroczystej okazji podsumowaliśmy konkurs plastyczny, w którym dzieci brały udział. W czytelni Biblioteki zawisła wystawka ilustracji do Dzieci z Bullerbyn, a autorki 3 wybranych prac: Natalia Kidziak, Wiktoria Sumik i Martina Waliczek otrzymały gry edukacyjne.

Całe przedsięwzięcie tak pięknie nam się udało dzięki współpracy, która od wielu lat łączy biblioteki szkolne z biblioteką publiczną. W tym miejscu specjalnie więc dziękujemy pani Annie Rozłuckiej – Jankowskiej za pracę na rzecz tejże współpracy właśnie. A także młodym artystkom z klas VI za chęć, przygotowanie i wystąpienie w charakterze ‘programu artystycznego’.

Poprawiony (piątek, 26 kwietnia 2013 09:49)

 

Po raz kolejny, dzięki zaangażowaniu wielu osób reprezentujących różne instytucje, oraz dzięki gościnności O. Tadeusza Janowiaka ,spotkaliśmy się w kościele parafialnym w Baborowie, żeby wspólnie zatrzymać na chwilę jeszcze magiczną świąteczną atmosferę.

Na program tegorocznego spotkania, podobnie jak w roku ubiegłym, złożyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas III przygotowanych przez panie Ewę Wronę i Lidię Wrzos. Młodym, przejętym bardzo swoimi rolami, aktorom towarzyszył zespół muzyki dawnej Syrinks działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie.

Przy GOK-u także, od bardzo niedawna, działa zespół wokalny „Euforia”, który pierwszy raz wystąpił publicznie podczas naszego niedzielnego kolędowania i ładnie się zaprezentował, czym zapewne sprawił radość swojemu opiekunowi, panu Aleksandrowi Kowalskiemu. :)

Gościem specjalnym tegorocznego kolędowego popołudnia był chór „Belcanto” z Polskiej Cerekwi. Występ tego zespołu w Baborowie był jednym z efektów, widomych i słyszalnych, działania Programu Rozwoju Bibliotek. Przystępując do tegoż i zawierając partnerstwo z biblioteką w Cisku nie spodziewałam się, że tak pięknie ta nasza współpraca się objawi, ciesząc osoby postronne także. :)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kolędowego spotkania – artystom i publiczności – za to, że chcieli być razem w to niedzielne popołudnie. I mamy nadzieję, że spotkamy się znów w roku następnym.

Poprawiony (wtorek, 12 marca 2013 14:40)

 

Leszek Szczasny, mieszkający w Raciborzu filozof z zamiłowaniem do podróżowania, gościł w Bibliotece Publicznej w Baborowie z pokazem slajdów z podróży do Turcji. Prezentacji zdjęć towarzyszyła opowieść o sposobie podróżowania uprawianym przez  naszego gościa oraz o jego tureckich doświadczeniach. Największe wrażenie wywarła na nim turecka gościnność co wielokrotnie podkreślał podczas pokazu i w rozmowie po prezentacji.

Leszek Szczasny jest autorem książki Świat na wyciągnięcie ręki. Więcej informacji o jego aktywności znaleźć można pod adresem http://www.leszekszczasny.blogspot.com/

W czytelni biblioteki wciąż można oglądać wystawę fotografii Turcja – pełnia smaku. Zapraszamy.

Poprawiony (wtorek, 12 marca 2013 14:39)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama