Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj40
mod_vvisit_counterWczoraj176
mod_vvisit_counterTen tydzień544
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2689
mod_vvisit_counterTen miesiąc3835
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2051
mod_vvisit_counterWszystkie160561

Aktualnie: gości 5 połączonych
Your IP: 54.82.93.116
 , 
Today: Lis 21, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Dr Marek Sikorski, historyk sztuki, autor wielu książek o zabytkach i dziejach kultury, podjął się zbadania smoczej zagadki. W trakcie swoich poszukiwań natrafił na wiele osobliwości dotyczących smoka wawelskiego i jego legendy. Efekty swojej pracy opublikował w książce Smok wawelski. W kręgu mitu i historii, a podczas ciekawego spotkania z naszymi młodymi czytelnikami udowodnił, że smok wawelski… nie był smokiem.


Poprawiony (wtorek, 22 października 2013 13:14)

 

Dzięki Programowi Rozwoju Bibliotek i zawiązanemu partnerstwu z bibliotekami w Cisku, Głogówku i Reńskiej Wsi nasi pracownicy wzięli udział w cyklu spotkań tematycznych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Cisku.

http://gbp-cisek.wbp.opole.pl/?file=aktualnosci

 

Poprawiony (wtorek, 03 września 2013 12:32)

 

W związku ze zbliżającym się latem grupa uczniów szkoły podstawowej wzięła udział w całonocnej imprezie, której tematem przewodnim były ludowe wierzenia, legendy i zwyczaje związane z letnim przesileniem. Pomysłodawczynią i głównym motorem przedsięwzięcia była p. Anna Rozłucka-Jankowska, bibliotekarka szkolna. A ponieważ od lat współpracujemy aktywnie i satysfakcjonująco i tym razem przyłączyliśmy się do organizacji.   Na imprezę złożyły się: spotkanie z Szymonem Bolikiem, autorem kilku książek przygodowych dla dzieci i młodzieży, gra terenowa zakończona szukaniem kwiatu paproci oraz zajęcia interdyscyplinarne w grupach. Efekty dziecięcej działalności w postaci prac plastycznych można oglądać w holu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie.
Cztery odważne i pomysłowe uczestniczki spotkania wystąpiły w przebraniach, za co zostały nagrodzone książkami. Wszyscy otrzymali okolicznościowe zakładki do książek.

Nad bezpieczeństwem uczestników i atrakcyjnym przeprowadzeniem zaplanowanych działań czuwały panie Anna Szewczuk, Ewa Świercz i Anna Rosga. Paniom pięknie dziękujemy a dzieciaki zapraszamy do udziału w następnych organizowanych przez biblioteki imprezach.

Poprawiony (poniedziałek, 24 czerwca 2013 08:56)

 

Z wykształcenia biolog, z zamiłowania podróżnik, speleolog, alpinista. W trakcie wypraw eksploracyjnych i  sportowych zwiedził nie tylko Europę, od Półwyspu Iberyjskiego po Bałkany i od Półwyspu Apenińskiego po Spitsbergen. W obszarze jego działań znalazły się m.in. Turcja, Uzbekistan, Wietnam, Meksyk, Papua, Chile (Patagonia, Wyspa Wielkanocna), Tunezja (Atlas, Sahara), Ukraina (Krym), Rosja (Ural – Tajga), Ekwador (Selva Amazonia –Rrio Napo), Indie (Megalaja), Bangla Desh (delta Gangesu), Mongolia (step wschodni).
Podczas pierwszego spotkania, przed południem, opowiadał gimnazjalistom o swojej ‘przygodzie jaskiniowej’, czyli o wyprawach w głąb ziemi i odkrywaniu najgłębszych jaskiń Europy. Ten kawałek swego ciekawego życia nasz gość opisał w książce „Dno”, którą otrzymaliśmy w podarunku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do lektury.

Spotkanie popołudniowe, dla wszystkich chętnych, poświęcone było relacji z wyprawy do Mongolii śladami barona von Ungern-Sternberga, rosyjskiego generała-awanturnika (po szczegóły odsyłamy http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_von_Ungern-Sternberg). Ciekawa opowieść, ilustrowana zdjęciami z podróży i muzyką, przeniosła uczestników spotkania w step szeroki, pozwalając podejrzeć fragmenty prostego życia mieszkańców tego egzotycznego dla nas kraju.

Poprawiony (poniedziałek, 24 czerwca 2013 08:55)

 

Marcin Pałasz, autor poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, odwiedził naszą bibliotekę po raz drugi 22 kwietnia, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Książki. Pierwsze z nim spotkanie pozostawiło w uczestnikach niezatarte wrażenia. Dostępne w bibliotece książki Pałasza nie zdążały zagrzewać miejsca na półce, bo były w ciągłym obiegu czytelniczym. I wciąż pytano o nowe. W obliczu takiego zainteresowania postanowiliśmy zaprosić autora do ponownego nas odwiedzenia. Pan Pałasz nas nie zawiódł. Przybył i po raz drugi oczarował swoją nastoletnią publiczność. Podejrzewamy, że oprócz widomych przymiotów osobowości, częściową odpowiedzialność za TAKIE EFEKTY ponosi pies Elf, który nie towarzyszył wprawdzie autorowi fizycznie, ale jego bezcielesna obecność mocno się odcisnęła na atmosferze spotkania.

Psu i jego Panu życzymy długich lat zdrowia, ponieważ liczymy na kolejne fantastyczne spotkania. I książki.  :)


Poniżej dowód na prawdziwość tekstu powyżej. :) Praca Ani i Melanii, która powstała po spotkaniu.


Poprawiony (sobota, 01 czerwca 2013 08:48)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama