Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterWczoraj42
mod_vvisit_counterTen tydzień287
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień574
mod_vvisit_counterTen miesiąc1653
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc1832
mod_vvisit_counterWszystkie144345

Aktualnie: gości 4 połączonych
Your IP: 54.80.82.9
 , 
Today: Maj 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Po raz kolejny, dzięki zaangażowaniu wielu osób reprezentujących różne instytucje, oraz dzięki gościnności O. Tadeusza Janowiaka ,spotkaliśmy się w kościele parafialnym w Baborowie, żeby wspólnie zatrzymać na chwilę jeszcze magiczną świąteczną atmosferę.

Na program tegorocznego spotkania, podobnie jak w roku ubiegłym, złożyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu uczniów klas III przygotowanych przez panie Ewę Wronę i Lidię Wrzos. Młodym, przejętym bardzo swoimi rolami, aktorom towarzyszył zespół muzyki dawnej Syrinks działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie.

Przy GOK-u także, od bardzo niedawna, działa zespół wokalny „Euforia”, który pierwszy raz wystąpił publicznie podczas naszego niedzielnego kolędowania i ładnie się zaprezentował, czym zapewne sprawił radość swojemu opiekunowi, panu Aleksandrowi Kowalskiemu. :)

Gościem specjalnym tegorocznego kolędowego popołudnia był chór „Belcanto” z Polskiej Cerekwi. Występ tego zespołu w Baborowie był jednym z efektów, widomych i słyszalnych, działania Programu Rozwoju Bibliotek. Przystępując do tegoż i zawierając partnerstwo z biblioteką w Cisku nie spodziewałam się, że tak pięknie ta nasza współpraca się objawi, ciesząc osoby postronne także. :)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom kolędowego spotkania – artystom i publiczności – za to, że chcieli być razem w to niedzielne popołudnie. I mamy nadzieję, że spotkamy się znów w roku następnym.

Poprawiony (wtorek, 12 marca 2013 14:40)

 

Leszek Szczasny, mieszkający w Raciborzu filozof z zamiłowaniem do podróżowania, gościł w Bibliotece Publicznej w Baborowie z pokazem slajdów z podróży do Turcji. Prezentacji zdjęć towarzyszyła opowieść o sposobie podróżowania uprawianym przez  naszego gościa oraz o jego tureckich doświadczeniach. Największe wrażenie wywarła na nim turecka gościnność co wielokrotnie podkreślał podczas pokazu i w rozmowie po prezentacji.

Leszek Szczasny jest autorem książki Świat na wyciągnięcie ręki. Więcej informacji o jego aktywności znaleźć można pod adresem http://www.leszekszczasny.blogspot.com/

W czytelni biblioteki wciąż można oglądać wystawę fotografii Turcja – pełnia smaku. Zapraszamy.

Poprawiony (wtorek, 12 marca 2013 14:39)

 

W ramach Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece  miejscowi gimnazjaliści mieli okazję spotkać się z Anną Onichimowską, autorką książek (głównie dla dzieci i młodzieży), scenariuszy, sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych, laureatką licznych prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych. Jej Dobry potwór nie jest zły otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, Najwyższa góra świata została wpisana na Listę Honorową IBBY. Autorka nominowana była do nagrody Prezydenta RP i głównej nagrody w Cannes, w konkursie im. K. Kieślowskiego za scenariusz do Dnia Czekolady (razem z J.P. Bławutem). Jej książki, opowiadania i dramaty tłumaczone są na włoski, francuski, angielski, słoweński, niemiecki, koreański, chiński. Trzy książki (współautor: Tom Paxal) zostały opublikowane w Finlandii po szwedzku.

Jak zwykle podczas takich spotkań autorka opowiadała o sobie i swoich książkach. I o podróżach, które są bardzo ważne w jej życiu. „Nie wyobrażam sobie życia bez podróży. Byłam w wielu ciekawych miejscach - również bardzo odległych i egzotycznych - ale to kropla w morzu moich marzeń i planów.” – można przeczytać na jej stronie internetowej
http://www.annaonichimowska.art.pl/

Poprawiony (wtorek, 12 marca 2013 14:39)

 

Spotkania z autorami są jedną z bardziej lubianych przez młodzież form działalności biblioteki. Wiele takich spotkań się już odbyło i były tak różne, jak różni są zapraszani przez nas goście. Ostatnim był Szymon Bolik młody nieznany, jeszcze, szerszej rzeszy czytelników autor dwóch książek przygodowych dla i o młodzieży. Jego podstawowym zajęciem jest praca z młodzieżą trudną. Pewnie dlatego bardzo profesjonalnie i z dużą znajomością zagadnienia ‘odnalazł’ się w kontakcie z uczestnikami spotkania. :) Opowiadał o swoich książkach i ich bohaterach. O tym, że istnieją naprawdę i ich przygody, zwłaszcza te opisane w Tropicielach, też wydarzyły się naprawdę. Więcej informacji o tym, czym pan Szymon zajmuje się obok pracy zawodowej można znaleźć tu:

http://www.zwiadowcy.pl/index.php?go=wydarzenia.html

Dodatkową atrakcję i znakomite uzupełnienie spotkania stanowiły przywiezione przez naszego Gościa przedmioty: łuki, strzały, przedziwnej konstrukcji rękawiczka, róg… Na zakończenie każdy mógł podejść i z bliska przyjrzeć się wyposażeniu leśnego tropiciela.

Poprawiony (sobota, 08 grudnia 2012 11:43)

 

Konkursy ‘urodzinowe’

Rozstrzygnięto dwa z trzech ogłoszonych w maju konkursów związanych z 65-leciem istnienia biblioteki w Baborowie.

Najliczniej na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie odpowiedzieli uczniowie klas I – III. Ich zadaniem było wykonanie kartki okolicznościowej z życzeniami urodzinowymi. Otrzymaliśmy 17 pięknych kartek urodzinowych. Ocenianie prac konkursowych i wyłanianie laureatów jest trudnym zadaniem, ale jury konkursowe w składzie: Anna Rozłucka – Jankowska, Ewa Ratuś i Lidia Benesz, zmierzyło się z nim z powodzeniem i postanowiło przyznać:

I miejsce – Dawidowi Benszowi

II miejsce – Julii Śledzik

III miejsce – Paulinie Węgrzyn

oraz wyróżnienia:

Paulinie Olejnik

Julii Bal

Karolinie Żądło

Alenie Surmie

Laureaci otrzymali nagrody książkowe a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek.

Drugi z konkursów skierowany był do uczniów klas IV – VI, którzy mieli wykonać zakładkę do książki. Do dnia zakończenia przyjmowania prac wpłynęło do nas 8 zakładek, z czego 2 ‘wystawały’ poza regulamin, ponieważ zostały wykonane przez gimnazjalistki, w związku z czym nie wzięto ich pod uwagę podczas oceniania prac. Pozostałe prace były na wyrównanym poziomie, wobec czego wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami, dyplomami i zakładkami do książek.

Nagrody dla uczestników ‘urodzinowych’ konkursów zakupiono dzięki finansowemu wsparciu ze strony Banku Spółdzielczego i Apteki „Mandragora” w Baborowie, którym raz jeszcze pięknie dziękujemy.

Poprawiony (wtorek, 14 sierpnia 2012 09:10)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama