Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj89
mod_vvisit_counterWczoraj405
mod_vvisit_counterTen tydzień1052
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień924
mod_vvisit_counterTen miesiąc2963
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2595
mod_vvisit_counterWszystkie136912

Aktualnie: gości 27 połączonych
Your IP: 54.242.236.164
 , 
Today: Lut 24, 2018
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Pasowanie na czytelnika

22 marca zaprosiliśmy do Biblioteki uczniów klas I aby uroczyście wprowadzić ich do grona czytelników. Przy pomocy p. Anny Rozłuckiej – Jankowskiej z biblioteki szkolnej udało się stworzyć na potrzeby chwili grupę teatralną (uczennice klas V, aktywnie uczestniczące w spotkaniach Dyskusyjnego Klubu Książki), która przygotowała i przedstawiła krótki program edukacyjny.

Po złożeniu uroczystego ślubowania wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy młodego czytelnika i zaproszenie do korzystania z bibliotek – szkolnej i publicznej.

 

Konkurs o Koziołku Matołku

Pod koniec lutego, wspólnie z biblioteką szkolną, zorganizowaliśmy konkurs o Koziołku Matołku. Konkurs był adresowany do uczniów klas I i II szkoły podstawowej. W założeniu organizatorów miał być konkursem czytelniczym, sprawdzającym jak bliska jest znajomość dzieciaków z najpopularniejszym koziołkiem w kraju. Zupełnie spontanicznie, z inicjatywy dzieci i opiekunów klas, wydarzenie zostało rozszerzone o część plastyczną, co niewątpliwie ubarwiło całe przedsięwzięcie.

Największą wiedzą o przygodach sympatycznego Matołka wykazali się:

Weronika Hipnarowicz

I miejsce

Paulina Węgrzyn


Nicola Pachowicz

II miejsceTomasz Biegus

III miejsce

Wiktoria Laszkowska

Wśród autorów prac plastycznych wyróżniono:

Paulinę Węgrzyn

Julię Bal

Mateusza Góreckiego.

Laureaci zostali nagrodzeni książkami, grami edukacyjnymi i pamiątkowymi dyplomami. Wręczenie nagród odbyło się podczas apelu z okazji powitania wiosny.

W czytelni Biblioteki Publicznej można obejrzeć wystawkę pokonkursową.

Zapraszamy

 

„Kolęda płynie z wysokości(...) i uczy miłości”

W niedzielę, 8 stycznia, popłynęła z baborowskiego kościoła parafialnego. Dzięki gościnności Ojca Proboszcza po raz kolejny mogliśmy zorganizować kolędowe spotkanie poświąteczne w kościele właśnie, korzystając z akustyki i dekoracji, które przekładają się na niepowtarzalną atmosferę, trudną do uzyskania w innym miejscu.

Na tegoroczny program naszej kolędowej imprezy złożyły się jasełka przygotowane i przedstawione przez uczniów klas II-ich, co bardzo pięknie się udało dzięki zaangażowaniu pań Ewy Wrony i Eweliny Szwec, kolędy w wykonaniu zespołu muzyki dawnej Syrinks, pod kierownictwem pana Marka Czechowicza oraz występ zespołu Uśmiech, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach, pod kierownictwem pana Józefa Kaniowskiego. Ten występ dla wszystkich był sporą niespodzianką i spore zrobił wrażenie na słuchaczach, myślę. A obustronne podziękowania i deklaracje pozwalają mieć nadzieję, że nie była to pierwsza i ostatnia wizyta tego zespołu w Baborowie.

Jak w roku ubiegłym po części artystycznej przeprowadzony został krótki konkurs kolęd dla dzieci i młodzieży. Wzięło w nim udział 5 wykonawców a popisy oceniało jury w składzie: Ewa Wrona, Lidia Piecha, Józef Kaniowski i Marek Czechowicz.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Karolina Suchanek,

II miejsce – Anna Zaremba,

II miejsce – Karolina Kroczak i Magdalena Pruszowska,

Wyróżnienie – Magdalena Komorek.

Wszystkie uczestniczki otrzymały nagrody i pamiątkowe dyplomy. Magda Komorek została dodatkowo wyróżniona zaproszeniem do wykonania swojej kolędy z zespołem Uśmiech, który na zakończenie zaproponował wszystkim obecnym wspólne kolędowanie.

 


„Daj nam Boże wiarę, wiarę zawsze żywą,

zdrowie na święta, zdrowie wciąż na święta

dla bliskich cierpliwość...”

 

Tak kończy się pastorałka, fragment refrenu której przywołałam w tytule. I tego nam wszystkim życzę. Nie tylko na święta. I dziękuję wszystkim, dzięki którym tak ładnie spędziliśmy jedno niedzielne popołudnie.


Ewa Ratuś


 
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama