Różne
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj35
mod_vvisit_counterWczoraj85
mod_vvisit_counterTen tydzień35
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień893
mod_vvisit_counterTen miesiąc1968
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc2611
mod_vvisit_counterWszystkie167459

Aktualnie: gości 6 połączonych
Your IP: 18.212.206.217
 , 
Today: Lut 17, 2019
Start Wydarzenia

PostHeaderIcon Aktualności

Pan Tomasz Kiziak, sułkowianin, urzędnik z pasją do podróżowania, zaproponował nam, że podzieli się z zainteresowanymi mieszkańcami swoimi wrażeniami z podróży do Szwecji. A my bardzo chętnie tę propozycję przyjęliśmy i pewnego listopadowego popołudnia odbyło się w czytelni biblioteki spotkanie pt. „W krainie reniferów”. Nasz gość opowiadał o swojej samotnej podróży za koło podbiegunowe a opowieść swą ilustrował zdjęciami.Podziwiamy odwagę i determinację w dążeniu do realizowania zamierzeń. I liczymy na kolejne spotkania z relacjami z kolejnych podróży.

Poprawiony (sobota, 30 listopada 2013 09:45)

 

Wiesław Drabik na własnej stronie internetowej anonsuje się jako autor wesołych książeczek dla dzieci. I tak jest w istocie. Ale i sam autor jest człowiekiem wesołym i dowcipnym. I nieustannie rymuje. Podczas spotkania w bibliotece publicznej mali czytelnicy zostali zasypani mnogością rymowanych zagadek. Prawidłowe odpowiedzi nasz gość nagradzał drobnymi upominkami i rozdał ich pokaźną ilość. Na zakończenie dzieciaki mogły kupić książeczki i uzyskać pamiątkowy autograf.

Poprawiony (sobota, 30 listopada 2013 08:46)

 

Barbara Kosmowska, polonistka, pracownik naukowy, szerzej znana jest jako autorka powieści dla młodzieży. Powieści, po które młodzież chętnie sięga, ponieważ opisują świat i problemy, z którymi młodzi spotykają się na co dzień. Jest mistrzynią psychologicznych portretów, opowiada o materii ludzkiego życia, w którym rzeczy ważne splatają się z błahymi, o tym, jak niełatwo być wrażliwą nastolatką w ‘przyjaznym’ świecie.
Na jednym ze spotkań autorskich pewna nastolatka zadała Barbarze Kosmowskiej pytanie: Dlaczego pisze Pani dla gimnazjalistów, przecież oni nie czytają książek? Autorka odpowiedziała, że pisanie dla zbuntowanych nastolatków jest ogromnym wyzwaniem, ale również przynosi wielką satysfakcję „jak rozmowa z kimś, kto rozmawiać nie lubi, ale po pewnym czasie orientuje się, że dialog jest kluczem otwierającym relację i docenia słowa, które (...) ratują nas przed samotnością”.
Gimnazjalistki z Baborowa miały okazję spotkać się z Barbarą Kosmowską w piękne, pogodne przedpołudnie jesienne 23 października 2013 r.


Poprawiony (wtorek, 05 listopada 2013 11:39)

 

Dr Marek Sikorski, historyk sztuki, autor wielu książek o zabytkach i dziejach kultury, podjął się zbadania smoczej zagadki. W trakcie swoich poszukiwań natrafił na wiele osobliwości dotyczących smoka wawelskiego i jego legendy. Efekty swojej pracy opublikował w książce Smok wawelski. W kręgu mitu i historii, a podczas ciekawego spotkania z naszymi młodymi czytelnikami udowodnił, że smok wawelski… nie był smokiem.


Poprawiony (wtorek, 22 października 2013 13:14)

 

Dzięki Programowi Rozwoju Bibliotek i zawiązanemu partnerstwu z bibliotekami w Cisku, Głogówku i Reńskiej Wsi nasi pracownicy wzięli udział w cyklu spotkań tematycznych zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Cisku.

http://gbp-cisek.wbp.opole.pl/?file=aktualnosci

 

Poprawiony (wtorek, 03 września 2013 12:32)

 
Więcej artykułów…
Programy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama