Loading color scheme

Dzień Książki dla Dzieci

Czytamy sobie... :)
Tym razem, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, czytaliśmy o Żabce, której było smutno. Mama Żabki była w pracy, ale (dzięki specjalnemu "mamusiowemu" zmysłowi) poczuła ten smutek i postanowiła temu zaradzić. Czytaliśmy o Adelce, która bardzo chciała mieć swojego kotka. Znalazła nawet w gazecie zdjęcie takiego, który najbardziej jej się podobał. I wiedziała, że będzie to kot wyjątkowy. Rodzice obiecali, że jak trochę podrośnie zastanowią się nad spełnieniem jej marzenia. Tymczasem, zanim w domu Adelki pojawił się wymarzony kotek, wydarzyło się coś niezwykłego... Czytaliśmy też wiosenną opowieść o myszkach z Jeżynowego Grodu. W piękny wiosenny dzień mały Fredzio miał urodziny. Dostał prezenty od rodziców, ale pozostali mieszkańcy też postanowili zrobić mu urodzinową niespodziankę...
Pięknie dziękujemy za wspólne czytanie, prezenty i życzenia.
 
    

Monika Sawicka - spotkanie autorskie

„Miłość niejedno ma imię” i całą gamę generuje przeróżnych emocji. Przyjemnych, wywołujących euforię, ale też przykrych, prowadzących do dramatów. I o tym właśnie mówiła Monika Sawicka, odwołując się do opowieści zawartych w pisanych przez nią książkach. Autorce pięknie dziękujemy za fantastyczne spotkanie, a członkiniom Klub Seniora za niezawodne przybycie i wszystkie inne atrakcje. 

Filia w Rakowie - pożegnanie zimy

Pierwszy Dzień Wiosny. W wesołych nastrojach, z kolorową Marzanną i kwiatami, wyruszyliśmy pożegnać Panią Zimę. Mamy nadzieję że szybko do nas nie wróci. Kiedy po długim spacerze wróciliśmy do biblioteki, czekały na nas gofry i gorąca czekolada. Dziękujemy paniom Zuzannie Blana i Ewie Brzenk za przygotowanie tych pyszności. 

Filia w Rakowie - warsztaty makijażu

Warsztaty makijażu – wyjątkowe popołudnie w świetnym towarzystwie. Bardzo dziękujemy p. Lidii Janickiej za profesjonalne porady i poświęcony nam czas.

Filia w Rakowie - bal karnawałowy

Jak karnawał, to musi być i bal. Dzieci w pięknych strojach i w uśmiechach, muzyka i zabawy z animatorką – wesoło, kolorowo, wyjątkowo, imprezowo. Atmosfera nie do pobicia. Bardzo dziękujemy za liczne przybycie i wspólnie spędzony czas. Panu sołtysowi Jarkowi dziękujemy za wsparcie i pyszne pączki, KGW Rakowianki za umożliwienie przygotowania dzieciom popcornu, paniom Anicie, Lidce i Eli za owoce do pysznego domowego kompotu.

     

Lwów - miasto niezwykłe

Dzięki panu Tomaszowi Kiziakowi po raz kolejny mogliśmy „zwiedzić” odległe miejsca nie ruszając się z Baborowa. Lwów to miasto niezwykłe przede wszystkim ze względu na atmosferę, coś nieuchwytnego, czego nasz gość nie spotkał w innych odwiedzanych miejscach. Ponieważ ostatni raz odwiedził  Lwów w 2016 r., jego opowieść dotyczyła miasta, którego już nie ma. Bardzo dziękujemy za ten wspólny spacer.